ABD Yüksek Mahkemesi yargıcının yeğeninin okul harçlarını Cumhuriyetçi iş adamının ödediği iddiası

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 04, 2023 Yorum Yok

ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Clarence Thomas’ın yeğeninin Özel yatılı Okul harçlarını, daha Evvel Bir arada lüks tatil yaptığı Cumhuriyetçi Amel adamı Harlan Crow’ın ödediği öne sürüldü.

Kar maksadı gütmeyen internet haber portalı ProPublica, Yüksek Mahkeme Yargıcı Thomas ile Amel adamı Crow ortasında Nakit alakasını gösteren yeni bir mevzuyu daha gündeme getirdi.

Haberde, Cumhuriyetçi bağışçı Crow’un, Thomas’ı “oğlu üzere büyüttüğünü” söylediği ve bir mühlet yasal olarak velayetini üzerine aldığı yeğeni Mark Martin’in Georgia’daki Hidden Lake Akademi ve Virginia’daki Randolph-Macon Akademi Özel yatılı okulların harçlarını karşıladığı belirtildi.

Banka kayıtlarına nazaran Crow’un 2009’da Hidden Lake Akademi’ye Thomas’ın yeğeni Martin için aylık 6 bin 200 dolar Okul harcı ödediği kaydedildi.

Crow’un Martin’in eğitimi için toplamda ne kadar ödediğinin tam olarak bilinmediği fakat Laf konusu iki okulun aylık harçları üzerinden 4 Yıl düşünüldüğünde Yekün ödemenin 150 bin doları geçeceği Anlatım edildi.

Harç ödemeleri konusunda Thomas ProPublica’nın sorularına şimdi karşılık vermezken eşinin avukatı ve aile dostu Mark Paoletta, yayınladığı açıklamada, Crow’un Hidden Lake ve Randolph Macon okullarında Martin’e birer Yıl dayanak olduğunu belirtti.

Paoletta, Thomas’ın yeğenine 12 Yıl dayanak olduğu bilgisini paylaşarak Crow’un Okul ödemelerini ise maddelerde Thomas’ın yeğeni “bağımlı çocuk” tarifine girmediği için bunu beyan etmek zorunda olmadığını öne sürdü.

Haber üzerine Amel adamı Crow tarafından yapılan açıklamada da Thomas’ın yeğeni için yapılan Okul harcı ödemeleri kabul edilerek “Harlan Crow, kaliteli eğitim ve Özellikle de risk altındaki daha az şanslı gençlere takviye konusunda uzun müddettir tutkuludur.” tabiri kullanıldı.

Yüksek Mahkeme yargıcı Thomas’la ilgili iddialar

Online haber sitesi ProPublica, 6 Nisan’da, Thomas ve eşinin, Cumhuriyetçi Parti’nin ileri gelen milyarder bağışçısı Dallaslı Amel adamı Harlan Crow’un imkanlarını kullanarak parasız lüks tatil ve seyahatlere çıktığını yazmıştı.

Haberde, Thomas’ın 20 yıldır Crow’a ilişkin Özel uçakla Yurt içi ve dışında tekraren seyahat ettiği, lüks yatını kullandığı ve bunların hiçbirini kayıtlara geçirmediği ortaya çıkarılmıştı.

İş adamı Crow yaptığı yazılı açıklamada, hakim ile birlikteliklerinin yalnızca “arkadaşça” olduğu öne sürmüş, hiçbir Vakit yargıcı rastgele bir yasal yahut siyasi mevzuda etkilemeye çalışmadığını savunmuştu.

Söz konusu site 14 Nisan’da yayınladığı Öbür bir haberde de hakim Thomas’ın Amel adamı Crow’a 2014’te Georgia’nın Savannah kentindeki aileye ilişkin emlak sattığı ve bunu da beyan etmediği ileri sürülmüştü.

ABD’de federal yasalar, Yüksek Mahkeme iç olmak üzere üst seviye yetkililerin mali durumlarını, Hariç gelirlerini ve eşlerin gelir kaynaklarını ayrıntılandıran yıllık formlar doldurmasını ve her şubenin kendi raporlama standartlarını belirlemesini Mecbur kılıyor.

Kaynak: AA / Islam Yanlışsız – Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir