Murat Karahan, AKM Tiyatro Sahnesi’nde konser verdi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 04, 2023 Yorum Yok

DEVLET Opera ve Balesi genel Müdürü ve genel Sanat Direktörü tenor Murat Karahan, Atatürk Kültür Merkezi ( Akm ) Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle buluştu.

Türkiye’nin yetiştirdiği en Kıymetli opera sanatkarlarından olan ve dünyanın birçok Aka opera sahnesinde ülkemizi muvaffakiyetle temsil eden, Devlet Opera ve Balesi genel Müdürü ve genel Sanat Direktörü tenor Murat Karahan, dün akşam AKM Tiyatro Sahnesi’nde konser verdi.

Doğu’dan Batı’ya uzanan bir müzik seyahati sunulan konserde; Hacı Arif Bey’den Nurettin Selçuk’a, Santuri Ethem Efendi’den Kemani Kevser Hanım’a, Ahmet Adnan Saygun, Pietro Mascagni, Giacomo Puccini, Aşık Veysel, Jacques Revaux ve Georges Bizet’ye kadar daha pek Fazla eser, sanatseverler tarafından Aka zevk ile izlendi. Gecenin sonunda seyirciler dakikalarca ayakta alkışladı.Orkestra şefliğini Tolga Atalay Ün’ün üstendiği konserde, tenor Murat Karahan’a, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik etti. Sunuculuğunu hasret Abacı’nın yaptığı konserde, hür Adam İnanç koreografisi ile ‘Modern Dans Topluluğu İstanbul’ dansçıları da sahnedeydi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir