Zelenski’den bakanlıklar dahil hükümetin çeşitli kademelerinde değişiklik

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 24, 2023 Yorum Yok

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski, dün akşam günlük duyurularını ve değerlendirmelerini içeren ulusa seslenişe konuşmasında bir sıra dikkat cazip İzah yaptı. Zelenski, Cenk sınırının gerisindeki kentlerde ‘bazı bireylerin savaşı görmezden geldiğini’ Anlatım edip, bakanlıklar iç hükümetin Çeşitli kademelerinde değişiklikler olacağını duyurdu.

‘BAZILARI SAVAŞI BÜSBÜTÜN UNUTMUŞ’

Ukrayna Devlet Lideri Zelenski konuşmasında şunları kaydetti;”Bazen gerideki kentlerde kimi beşerler, kahramanlarımızın müdafaasından faydalanarak savaşı büsbütün unutmuş ve gerçeği görmezden gelmeye başlamış üzere görünüyor. Savaşı görmezden gelmek kimsenin karşılayamayacağı bir lüks.”TATİL ÜZERE MİSYON HARİCİ HEDEFLERLE YURTDIŞINA ÇIKILMAYACAK”Bugün birkaç kararname imzaladım. Yurt dışına seyahat eden vazifeliler hakkında Ulusal Emniyet ve Savunma Kurulu’nun (NSDC) prensipli bir kararı var. Merkezi hükümetin bütün yetkilileri ve Mahallî idarenin Çeşitli öteki düzeyleri için geçerlidir. Kolluk kuvvetleri, milletvekilleri, savcılar ve devlete ismine devlette çalışması gereken herkes için geçerlidir.Şimdi dinlenmek isteyenler memuriyet dışında dinlensinler. Resmi Kurum çalışanları, artık tatil için yahut Öbür rastgele bir hükümet dışı Gaye için Yurt dışına seyahat edemeyecekler. Beş gün içinde, Bakanlar Konseyi, sadece gerçek bir çalışma seyahatinin Hudut geçiş nedeni olabilmesi ismine yetkililer için bir Hudut geçiş prosedürü geliştirecek.””MANEVİYAT KİSVESİ ALTINDAKİ 22 RUS VATANDAŞINA YAPTIRIM””Bugünkü bir Öbür NSDC kararı, güçlendirmekte olduğumuz ve güçlendirmeye devam edeceğimiz manevî bağımsızlığımızla ilgilidir. Maneviyat kisvesi altında terör ve soykırım siyasetini destekleyen 22 Rus vatandaşına yaptırım uygulandı.””Bakanlıklarda ve öbür merkezi hükümet organlarında, bölgelerde ve kolluk kuvvetleri sisteminde Türlü düzeylerdeki yetkililerle ilgili – kimileri bugün, kimileri yarın – işçi kararlarını aslında aldık.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir