Yunanistan yardımlarına devam ediyor! 5 uçak Türkiye’ye insani yardım malzemesi getirecek

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 09, 2023 Yorum Yok

Yunanistan hükümeti Türkiye’ye 5 uçakla insani yardım gereci gönderme kararı aldı. Buna nazaran Yunanistan’dan Türkiye’ye 7 bin 500 battaniye, 1500 Döşek ve hem barınma gereksinimi olarak hem de taşınabilir muayenehane olarak kullanılabilecek 500 çadır gönderilecek.

MİÇOTAKİS’TEN AÇIKLAMA

İklim Krizi ve Sivil Muhafaza Bakanlığından yapılan açıklamada, Başbakan Kiryakos Miçotakis’in talimatıyla depremzedelerin yaralarının hafifletilmesi için acil gereksinim hususları ve sıhhat materyallerinden oluşan yardım gönderilmesine karar verildiği belirtildi.

5 UÇAK GÖNDERİLİYOR

Türk yetkililer, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes ve Avrupa Birliği (AB) Sivil Müdafaa Sistemi çerçevesinde AB Kurulu ile koordineli bir formda gönderilen insani yardım için AEGEAN Havayolları Türkiye’ye 5 uçuş gerçekleştirecek. Öte yandan Yunanistan, biri pazartesi, Öteki dün olmak üzere Türkiye’ye iki farklı arama kurtarma takımı göndermişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir