Yazın Göğsünüzü Gere Gere Dolaşın!

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Göğüs küçüklüğü kimi vakit mutsuzluğa yol açabilmektedir, bedeniniz sizi mutsuz etmesin!

Göğüs büyütme ameliyatı, dünyada olduğu üzere ülkemizde de en sık yapılan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Epey tatmin edici sonuçlar alınan bu operasyon; göğüs dolgunluğunun artırılması, dekoltenin belirginleştirilmesi, kısmi sarkıklıkların giderilmesi gayesiyle yapılmaktadır.

Göğüs büyütme süreci ”Silikon implant” ismi verilen malzemelerle gerçekleştiriyoruz. Günümüz şartlarında göğüs büyütme operasyonunda altın standart olan implantlar, uzun vadeli memnuniyetin ve hedeflediğimiz göğüs formunun elde edilmesinde kıymetli bir yer tutuyor. Gün geçtikçe kendini yenileyen bu teknoloji sayesinde; biçimlerini uzun mühlet koruyabilen, deformasyonlara daha az neden olan, kalıcılığın daha fazla olduğu implantlar üretiliyor. Bunun sonucunda daha başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Göğüs büyütme operasyonu; göğüs başından, koltuk altından yahut göğüs altı kıvrım bölgesinden yapılabiliyor. Bilhassa hastalarımızın sıklıkla lisana getirdiği emzirme ile ilgili oluşabilecek sorunlar göğüs altı çizgisinden yapılan ameliyatta, göğüs başı sonu korunduğu ve süt kanallarına ziyan verilmediği için görülmüyor. Düz çizgi formunda açılan 4 cm’lik kesik, yaklaşık bir sene içinde soluklaşıyor ve belirsizleşiyor.

Göğüs implantları hakkında, sık karşılaştığımız bir öbür soruya da değinmeden geçemeyeceğim. Bu implantlar delici ya da kesici bir travmaya maruziyet haricinde, hiçbir biçimde patlamaz ki bu türlü bir durumda hayati organların yaralanma riski daha ön plandadır.

ÖZ İTİMADINIZ YERİNE GELSİN…

Göğüs büyütme cerrahisi açısından gelecek vaat eden prosedür ise ”Yağ enjeksiyonu”dur. Bedeninizden elde edilip, göğse verilen yağ dokusunun kısa müddette erimesi ve bu formülle oluşabilecek kistler bu prosedürün dezavantajlarıdır. Bilhassa göğsünün bir kısmı alınmış ya da süreksiz mühlet ile göğüs büyüklüğü isteyen bireylerde bu prosedür uygulanabilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatıyla, estetik açıdan dolgun bir göğüs haline sahip olmanız hem öz inancınızın yükselmesini sağlayacaktır.

Kaynak: Bültenler

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir