Usedom Yakınında Sınır Ötesi Bisiklet Yolu ve Polonya Pazarı

Usedom Yakınında Sınır Ötesi Bisiklet Yolu ve Polonya Pazarı

Genel Ağu 31, 2022 Yorum Yok

Sınır ötesi bisiklet yolu, Swinoujscie’yi ve Usedom yakınlarındaki Polonya pazarını ziyaret eden bisikletçiler için bir zorunluluktur. Ucuz yemek, sınır ötesi bisiklet yolu ve Alman varlığı buraya gitmek için iyi bir neden! Daha fazla ipucu için okumaya devam edin! Ve merak ediyorsanız – Almanlar neden Polonya pazarına akın ediyor? Bazı cevaplar topladık! Neden Swinoujscie’ye akın ettiklerini keşfetmek için okumaya devam edin!

Sınır Ötesi Bisiklet Yolu

Oder-Neisse hattı, Polonya ile Almanya arasında 467 kilometre uzunluğunda bir devlet sınırıdır. Baltık Denizi’nden Çek Cumhuriyeti’ne kadar uzanır. Sınır ötesi bir bisiklet yolu, bu sınırı keşfetmenin mükemmel bir yoludur. Bu bisiklet rotası, Oder-Neisse hattı boyunca uzanıyor ve hem Polonya hem de Almanya’dan gelen bisikletçilerin sınırda bisiklet sürmenin keyfini çıkarmasını sağlıyor. Bu bisiklet yolunun keyfini çıkarmanız için bazı ipuçları:

Oder-Neisse bisiklet yolu, Polonya ve Almanya arasındaki arazide, küçük kasabalardan ve ormanlardan geçerek ilerliyor. Yol boyunca kuş gözlemciliği için birçok fırsatınız olacak. Yolunuz üzerinde tarihi sahil beldelerinden ve Wismar ve Stralsund gibi Hansa kasabalarından geçeceksiniz.

Ucuz Yemek

Bütçeniz kısıtlıysa, Baltık Denizi’ndeki bir ada olan Usedom yakınlarındaki pazarda harika Polonya yemekleri yiyebilirsiniz. Ucuz yiyecekleriyle bilinmesine rağmen, kalitesiz ve düşmanca satıcılara hazırlıklı olun. Sadece yerlilerin ne yiyip içtiklerini tatmak için görülmeye değer. Kahvaltıya bir baget ve dilimlenmiş soğan ve uskumru füme ile doldurulmuş matjes almanızı öneririz. Öğle yemeği için biraz salamura ringa balığı ve salamura soğan alabilirsiniz.

Öğle yemeği için alışılmış pazarda bir şeyler yemeyi deneyin. Polonya ve Alman mutfakları düşük bir fiyata mevcuttur. Birçok satıcı taze, yerel olarak üretilmiş yiyecekler satar ve fiyatlar düşüktür. Ayrıca sahilde bira ve kebabın tadını çıkarabilirsiniz. Günü adayı keşfederek ve Polonya lezzetlerini deneyerek geçirebilirsiniz. Ama zamanınız kısıtlıysa, Usedom yakınlarında bol seçenekli ve harika yemeklerin olduğu harika bir Polonya pazarı var.

Swinoujscie’deki Alman Varlığı

Swinoujscie’ye yapılacak bir ziyaret, şehrin Alman varlığının takdir edilmeden tamamlanmış sayılmaz. Kasaba, yüksek bir Alman yoğunluğuna ev sahipliği yapıyor ve Avrupa entegrasyonunun iyi bir örneği. Almanya ile sahili ve tatil yerini paylaşıyor ve bir bisiklet paylaşım sistemini paylaşıyor. Buna rağmen, kasabaların Almanya ile ilişkileri eşit olmaktan uzaktır. Aslında, Swinoujscie’nin Alman sakinleri en çok giden turist grubu olabilir.

Swinoujscie’nin surları II. Dünya Savaşı sırasında nispeten sağlamdı, ancak 1960’larda kasabanın yapı malzemesi kıtlığı yaşadığında hasar gördü. Savaştan sonra şehir Sovyet Ordusu tarafından ele geçirildi. Limanın bir kısmı 1992 yılına kadar Sovyetler tarafından işgal edildi. Ancak kasaba, Alman sanayi ve ticareti için hayati bir merkez olmaya devam etti.

Almanlar Polonya Pazarına Akın Ediyor

İster tarih tutkunu olun, ister yemek meraklısı olun, ya da sadece yiyecek yeni bir şeyler arıyorsanız, Usedom adasındaki Polonya pazarına göz atmak isteyeceksiniz. Baltık Denizi’ndeki ada, Polonya ve Almanya arasında bölünmüştür. Adada yer alan Usedom kasabası, adını “ağız” anlamına gelen Uznam nehrinden almıştır. Bugün ada, hem Almanlar hem de Polonyalılar için düşük kaliteli mallar arayan popüler bir yer. Aslında, Polonyalı satıcıların mallarını kalabalığa bozuk Almancayla rehin aldıklarını duyabilirsiniz.

Öğle yemeği için, bir kafeterya veya lokantanın Polonya versiyonu olan süt barını deneyin. Buradaki fiyatlar nispeten ucuz – iki kişilik bir yemek muhtemelen 7 dolardan daha ucuza mal olacak. Süt barı pazartesiden cumaya 10:00 – 18:00 saatleri arasında ve cumartesi günleri 10:30 – 16:30 saatleri arasında açıktır. Süt barı da paket servis hizmeti vermektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir