Türkiye’nin olası kara harekatına ilişkin Putin’in Suriye Özel Temsilcisi’nden açıklama: Biz yapmamaları için ikna etmeye çalışıyoruz

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

“EN Müsait VAKİTTE KARADAN DA ZİRVELERİNE BİNECEĞİZ”

En Müsait olan vakitte karadan da teröristlerin zirvesine tepisine binileceği vurgulayan Erdoğan, “Hatay’dan Hakkâri’ye kadar Güney hudutlarımızın tamamını ülkemiz topraklarına atak imkânı bırakmayacak formda bir Emniyet şeridiyle kapatma kararlılığımız her zamankinden bugün daha güçlüdür. Gerçekleştirdiğimiz Hudut ötesi harekâtlarla bu şeridin bir kısmını aslında oluşturduk, kalanlarını da Tel Rıfat, Münbiç, Aynel Arab üzere çıbanbaşı yerlerden başlayarak adım adım halledeceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Putin’in Suriye özel Temsilcisi ise hususa ait, “Türkiye’den kara operasyonunun yapılmayacağına dair garanti almadık. Lakin Yeniden de bu operasyonları yapmaktan kaçınma ihtimallerinin olduğu görülüyor. Biz yapmamaları için ikna etmeye çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

254 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan Pençe-Kılıç Harekatı’nın muvaffakiyetle devam ettiğini belirten Akar, “Harekat, hava ve kara ateş takviye vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu anne kadar 471 gaye ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi” açıklamalarını yapmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir