Trump, “Salı günü tutuklanacağım” diyerek destekçilerini protestoya çağırdı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 18, 2023 Yorum Yok

Amerika Birleşik Devletleri Eski Lideri Donald Trump, Manhattan savcılık soruşturması kapsamında Salı günü tutuklanacağını argüman etti.

TAKİPÇİLERİNİ PROTESTOYA ÇAĞIRDI

Sosyal medya platformu Truth Social sayfasında tamamı Aka harflerle yazılı öfkeli bir paylaşımda bulunan Trump, takipçilerini protestoya çağırarak, “Protesto edin ve ülkenizi Geri alın” dedi.

TUTUKLANAN BİRİNCİ ABD LİDERİ OLABİLİR

Trump, tutuklanma münasebetini hakkında bir açıklamada bulunmadı. Bölge savcılığı da medyanın bahse ait İzah talebine Karşılık vermedi. Şayet Trump’ın savı hakikat çıkarsa ABD tarihinde tutuklanan birinci reis olacak.

NE OLMUŞTU?

Trump’ın cinsel içerikli sinema yıldızı olan Stormy Daniels, Trump ile cinsel münasebete girdiği tezi konusunda sessiz kalması için 2016 yılında 130 bin dolar ödeme karşılığında bir mutabakata imza attığını fakat Trump tarafından imzalanmadığı gerekçesiyle mutabakatın geçersiz olduğunu savunmuştu.

İddiaları yalanlayan Trump’un alakaları hakkında konuşmaması için Daniels’e 130 bindolar ödediği ve bundan Dolayı hakkında açılacak soruşturma kapsamında tutuklanabileceği varsayım ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir