Trabzon’daki Ayasofya Camiinde Ramazan Bayramı yoğunluğu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 24, 2023 Yorum Yok

Trabzon‘daki Ayasofya Mescidinde Ramazan Bayramı yoğunluğu

TRABZON – Yaklaşık 2 Yıl süren onarım ve Etraf düzenleme çalışmalarının akabinde 28 Temmuz 2020’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından telekonferans usulüyle açılışı yapılan Ortahisar Ayasofya Camii’nde Ramazan Bayramı yoğunluğu yaşanıyor.

Yurdun değişik vilayetlerinden gelenlerin yanı Dizi Arap turistlerinde İlgi gösterdiği Ayasofya Camii, bugünlerde ziyaretçi sayısında besbelli bir artış yaşanıyor.

Trabzon’da 2013 yılında müzeden mescide dönüştürülerek ibadete açılan Ayasofya Camii baharın geldiği bu günlerde bahçesindeki çiçeklerle hoş bir manzara sergilerken ziyaretçiler tarafından epey beğenildi.

Ayasofya Mescidini birinci Sefer gezen Haktan Can, “İlk Defa geldim. Beni Özellikle tavandaki görseller etkiledi hoş yapılmış. Beklediğimden daha güzel gördüm. Daha sonra gelmeyi düşünüyorum” dedi.

Sivas’tan gelen Sertaç Uzun da, Ayasofya’nın onarım çalışmasıyla daha da hoş olduğunu belirterek, “Daha öncede gelmiştik lakin onarımla daha hoş olmuş, hoş izlenimler edindik. Cami kısmı ön tarafa alınmış. Bayağı ziyaretçisi Mevcut hoş bir görünüm oluşmuş, yapanlara teşekkür ederim. Ayasofya’nın tarihi bir dokusu Mevcut buraya gelip görmek gerekir. tekrar geleceğiz arkadaşlarımızı da getireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bekir Koca – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir