Taliban yerli ve milli otomobili Mada 9’u görücüye çıkardı! Teknik özellikleri dış görünüşü kadar lüks değil

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 12, 2023 Yorum Yok

Afganistan‘da bayanlara yapılan ayrımcılıklar başta olmak üzere birçok bahiste yapılan uygulamalarla memleketler arası kamuoyunun reaksiyonunu çeken Taliban idaresi bir müddettir geliştirme sürecinde olan yerli ve ulusal arabasını görücüye çıkardı.

BUGATTİ’DEN İLHAM İSİMLİĞİ KESTİRİM EDİLİYOR

Mada 9 ismi verilen spor araç birinci Sefer kamuoyunun karşısına çıktı. Dışarıdan Fazla lüks bir spor araba olarak görülen aracın lüks marka Bugatti’den ilham aldığı iddia ediliyor. Lakin Alman medyasında yer Meydan haberde aracın İç aksamının ise Fazla farklı olduğu belirtildi.

MOTORUN DIŞ GÖRÜNÜŞLE HİÇBİR İLGİSİ YOK

Aracın motorunun Hariç görünüşüyle ilgisi olmadığını aktaran Almanlar, araçta Japon markası Toyota’nın Afganistan‘da Fazla tercih edilen modeli Corolla’da kullanılan motorun kullanıldığını duyurdu.

DOHA’DAKİ FUARDA TANITILACAK

Aracın AR-GE sürecinin Taliban’ın Afganistan idaresini ele geçirmeden dört Yıl Evvel başladığı da belirtildi. Öte yandan Mada 9 ismi verilen aracın bu Yıl Katar’ın başşehri Doha’daki bir fuarda tanıtılacağı belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir