geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Putin savaştaki başarısızlığın faturasını komutanına çıkardı! Tepedeki isim tekrardan değişti

Putin savaştaki başarısızlığın faturasını komutanına çıkardı! Tepedeki isim tekrardan değişti

admin admin -
39 0

24 Şubat’ta başlayan Ukrayna- Rusya Savaşı’nda Kremlin idaresi hala istediğini alabilmiş değil. Savaşın müddeti uzadıkça Putin, farklı planlar denemeye devam ediyor. 3 ay Evvel Ukrayna’daki birliklerinin başına Surovikin’i getiren Putin, ülkenin altyapısını amaç almasına Karşın başarılı olamayan kumandanı misyondan aldı.

GENELKURMAY LİDERİ BİRLİKLERİ KOMUTA EDECEK

Bununla Birlikte cephe sınırında gözle görülür bir ilerlemenin olmamasından sonra bu sefer Rus başkan komuta kademesinde tekrardan bir değişikliğe gitti. Putin, bu sefer birliklerinin başına en doruktaki İsim olan Genelkurmay Lideri Valeri Gerasimov’u getirdi.

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna’ya yönelik komuta kademesinde değişikliklerin yapıldığı belirtildi. özel askeri operasyondan Mesul komuta kademesindeki düzeyin, operasyon kapsamında yürütülen misyonların genişletilmesi nedeniyle yükseltildiğinin vurgulandığı açıklamada, “Değişiklikler, Rus ordusunun üniteleri ortasındaki etkileşiminin daha yakın bir halde organize edilmesi, her türlü dayanağın kalitesinde ve birliklerin idaresinin etkinliğindeki artışla da ilgilidir” denildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir