Suudi Arabistan’da neden resmi tatil ilan edildi 2022? Arabistan’da yarın (23 Kasım 2022) resmi tatil mi, iş yeri ve okullar tatil mi?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 08, 2023 Yorum Yok

2022 Dünya Kupası’nın favorilerinden Arjantin’i yenik eden Suudi Arabistan, 23 Kasım Çarşamba gününün resmi tatil ilan edildiğini açıkladı. Pekala, Suudi Arabistan‘da neden resmi tatil? Suudi Arabistan‘da resmi tatil kaç gün sürecek? Suudi Arabistan‘da bütün Amel yerleri ve okullar tatil mi oldu? Bilgiler sizlerle…

SUUDİ ARABİSTAN’DA neden RESMİ TATİL duyuru EDİLDİ?

2022 Dünya Kupası’nda Arjantin’i yenik eden Suudi Arabistan‘da, Arjantin galibiyeti nedeniyle bütün ülkede resmi tatil ilan edildi. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kral Selman’ın da onayıyla çarşamba gününü Arjantin karşısında alınan galibiyet nedeniyle Ulusal tatil günü ilan etti.

KRAL onay VERDİ

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kral Selman’ın da onayıyla çarşamba gününü Arjantin karşısında alınan galibiyet nedeniyle Ulusal tatil günü ilan etti. Suudi taraftarlar Arjantin galibiyetini bütün gün kutladı. Kutlamalar yarın da devam edecek.

İKİNCİ YARIDA ÖNE GEÇTİLER

2022 Dünya Kupası C Kümesi birinci maçında Arjantin, öne geçtiği müsabakada Suudi Arabistan’a 2-1 yenik oldu. En Aka favorilerden biri olarak gösterilen Arjantin’in turnuvanın şimdi başında aldığı bu şok yenilgi bütün otoriteleri şaşırttı. Müsabakada perdeyi penaltıdan Messi açmıştı. Suudi Arabistan 48. dakikada al Shehri ve 53. dakikada al Dawsari’nin attığı gollerle müsabakada öne geçti. Kalan dakikalarda skoru müdafaayı başaran Suudi Arabistan, maçtan zaferle ayrıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir