Stellantis’ten elektrikli araçlar için dev yatırım

Genel, Gezilecek Yerler Mar 29, 2023 Yorum Yok

Stellantis, Opel Grandland’ın elektrikli takipçisi için Almanya’daki Eisenach Fabrikası’na 130 milyon euro yatırım yapıyor.

Stellantis Kümesi markalarından Opel, STLA Medium platformuyla yeni Batarya Elektrikli araç (BEV) üretimine 2024’ün ikinci yarısında başlamayı planlıyor. Almanya’daki Eisenach tesis yatırımı, Opel’in 2028’e kadar büsbütün elektrikli Eser gamına sahip olmaya yönelik argümanlı planlarını destekliyor. Stellantis eserlerinin elektrikliye geçiş süreci, Dare Forward 2030 stratejik planının maksatları kapsamında yer alıyor.

Stellantis, Almanya’daki Eisenach Fabrikası’na 130 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yapacağını açıkladı. Hala kompakt SUV Opel Grandland’ı üreten tesis, bu ek yatırımla modelin yeni STLA Medium platformu üzerine yükselecek Batarya Elektrikli araç (BEV) takipçisini üretecek. Yeni BEV modelin 2024’ün ikinci yarısında üretime girmesi planlanıyor. Eisenach’ın üretim programına bir BEV eklemek, Opel’in Avrupa’da 2028 yılına kadar büsbütün elektrikli bir Eser gamına sahip olma maksatlarını destekliyor.

Stellantis baş Üretim Sorumlusu Arnaud Deboeuf; “Almanya’daki en kompakt fabrikamız olan Eisenach, kalite iyileştirmelerinde kuvvetli bir gelişim sergiledi. Stellantis’in yeni, tam BEV platformu STLA Medium ile Eisenach Fabrikası’nın yetişmiş Amel gücü, müşterilerimizi mutlu etmek için ürettiğimiz araçların maliyetini ve kalitesini düzgünleştirmeye devam edecek” dedi.

Opel CEO’su Florian Huettl

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Opel CEO’su Florian Huettl; “Thüringen’de 31 yıldır yüksek kalitede araçlar üretiyoruz ve rekabet gücümüzü Daimi güzelleştiriyoruz. Opel Grandland’in elektrikli takipçisi ile bu yolda devam edeceğiz. Bu karar, Opel’in 2028 yılına kadar Avrupa’da büsbütün elektrikli bir marka olma taahhüdünü destekliyor” dedi.

Stellantis Opel kontrol Konseyi Lideri ve İnsan Kaynakları ve Dönüşüm Lideri Xavier Chereau ise; “Stellantis için ‘Birlikte Kazanma’, Temel bir değer ve Eisenach için yapılan yatırım açıklaması, bu Temel pahaya vermiş olduğumuz kıymeti gözler önüne seriyor. Eisenach yöneticileri ve bütün çalışanların kalite ve maliyetleri güzelleştirmeye odaklanması, geleceğin şekillenmesine Yardımcı oluyor” dedi.

Thüringen Başbakanı Bodo Ramelow ise şunları söyledi; “Thüringen, şu Lahza süratle elektrikli ulaşıma geçiş yapan esaslı bir geçmişe sahip bir otomotiv bölgesi. Bu esaslı geçmişle birlikte, Opel’in burada belirleyici bir rol oynamasından ve Eisenach’ta geleceğe Amade bir model serisi üretecek olmasından mutluyuz.”

Opel Astra’nın üretimiyle Birlikte Eylül 1992’de açılan Eisenach Fabrikası, Almanya’nın Thüringen kentinde bulunuyor. Fabrika, 2022 yılında 30. yılını 3,7 milyon araç üretimi ile Bir arada bir Aleni Kapı aktifliğiyle kutlamıştı. Eisenach yatırımı, Dare Forward 2030 stratejik planının taahhütlerini yerine getirmede Değerli bir adımı temsil ediyor. Stratejik plan, 2021 yılına kıyasla 2030 yılına kadar CO2’yi yarıya indirmek ve 2038 yılına kadar net 0 karbon maksadına ulaşmak için Kıymetli emisyon kısıtlamalarını öngörüyor. Dare Forward 2030 stratejik planı; Avrupa’daki binek araba satışlarının tamamının ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki binek araba ve hafif ticari araç satışlarının yarısının, 10 yılın sonunda BEV’lerden oluşmasını hedefliyor. Ayrıyeten net gelirleri, 2021 yılına kıyasla, 2030 yılına kadar ikiye katlamayı ve 10 Yıl boyunca çift haneli düzeltilmiş aktiflik geliri marjlarını sürdürmeyi hedefliyor. Bunun dışında, 2030 yılına kadar her pazarda Eser ve hizmetleriyle alıcı memnuniyetinde birinci sırada yer almayı da hedefliyor. Stellantis, alıcı beklentilerini karşılayan BEV’ler sunmak üzere elektrifikasyon ve yazılıma 2025 yılına kadar 30 milyar Euro’dan Çok yatırım yapacak.

Opel Grandland ve Grandland GSe Eisenach’da üretilen aktüel modeller

Eisenach’tan yollara çıkan Opel Grandland, kompakt SUV segmentinin Kıymetli oyuncularından biri olarak öne çıkıyor. Sportif, şık, kullanımı kolay ve yenilikçi teknolojileriyle müşterilere ilham veriyor. Büsbütün dijital Pure Panel ile orijinal bir kokpit tecrübesi sunuyor. Grandland ayrıyeten, müşterilerin daha Evvel yalnızca daha üst araç sınıflarından tanıdığı ileri teknolojiler ve Yardımcı sistemlerle donatılmış durumda olmasıyla da farkını ortaya koyuyor. Yekün 168 LED hücresine sahip uyarlanabilir IntelliLux LED® Pixel farlar, bu teknolojilerden yalnızca biri olarak dikkat çekiyor. Night Vision teknolojisi ise karanlıkta 100 metreye kadar aralıktaki yayaları ve hayvanları algılayarak sürücüyü etkin olarak uyarıyor. Opel SUV’u, markanın yeni yüzü “Opel Vizör”ü gururla taşıyor. Müşteriler, yüksek verimliliğe sahip Samimi yanmalı motor ve şarj edilebilir hibrit versiyonlar ortasında seçim yapabiliyor. mahsul gamının zirve noktasını ise dört tekerlekten çekişli sportif Opel Grandland GSe oluşturuyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir