Son Dakika: Ukrayna’nın başkenti Kiev’de art arda patlama sesleri! 2 füze yerleşim yerlerine isabet etti

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 15, 2022 Yorum Yok

Ukrayna’nın başşehri Kiev‘de patlama sesleri duyulmasının akabinde kentin üzerinden dumanlar yükseldiği görüldü. Kiev Belediye Lideri Kiliçko, kente roket taarruzları düzenlendiğini duyurdu.

İKİ APARTMAN İSABET ALDI

Kiliçko’nun açıklamasına nazaran iki apartman isabet aldı. Hadise yerine Fazla sayıda sıhhat takımı gönderildi. Ukrayna ordusundan yapılan açıklamada yerleşim yerlerine fırlatılan 6 füzenin 4’ünün düşürüldüğü, ikisininse yerleşim yerlerini vurduğu belirtildi.

ZELENSKİY’NİN KONUŞMASINDAN SAATLER SONRA YAŞANDI

Patlamalar, Ukrayna Başkanı Zelenskiy’nin Bali’de bir ortaya gelen 20 ülkeden oluşan Kümenin başkanlarına görüntü temasla konuşmasından saatler sonra Ukrayna genelinde başlayan hava saldırısı ikazlarının akabinde geldi.

“TERÖRİSTLER HER Vakit KAYBEDER”

Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Lideri , ” Rusya, Zelenskiy’nin kuvvetli konuşmasına yeni bir roket taarruzuyla Cevap veriyor. Kremlin’in hakikaten barış istediğini düşünen Mevcut mı? İtaat istiyor. Lakin günün sonunda teröristler her Vakit kaybeder” sözlerini kullandı.

“KİEV’DE SEYİR FÜZE SALDIRISI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR”

Ukrayna’da vazife yapan gazeteci Gulsum Khalilova da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kyiv’de patlamalar meydana geldi. Kyiv’e seyir roket saldırısı gerçekleştiriliyor” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir