Prag Seyahat Rehberi

Prag Seyahat Rehberi

Genel Eyl 15, 2022 Yorum Yok

2. Dünya Savaşı sırasında hiç zarar görmemiş olan Prag şehri, bu kadar görkemli ve güzelliğini buna borçlu diyebiliriz. Prag Seyahat Rehberinde İnterrailcilerin , gezginlerin ve her türlü turistin en çok uğradı mekanlardan biridir. Karpostallara resimlik olan köprüleri, çeşmeleri, camileri, kilise ve yapıtları ile bir çok kişiyi bu doğal güzelliği etkilemektedir.

Prag düzenli bir şehir olmasının yanında mimarisi ile her yerini gezmenizi istemekte ve sizlere bu hissi sunmaktadır. İstediğiniz taktirde yürüyerek bile şehri gezme imkanına sahip olurken istersenizde geniş olan yer altı ve üstü metro ağları ile ulaşımınız kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Şehrin tarihi ve romantik havasına şehrin her yerde kapılmanız ve farklı duygular yaşamanıza olanak sağlamaktadır.

Prag Gezilecek Yerler

Astronomik Saat: Şehrin adeta simgesi haline gelmiş olan bu saat saat başı yapılan turistler için performansı ile de ünlü bir mekandır. Ancak gösteriyi o kadar büyük beklemeyin sonra ” a bu kadar mı ” diye hayal kırıklığına uğrama imkanınız var.

Stare Mesto (Old Town): Prag gezi seyahati planlayaların ve bir çok gezinin ana başlama merkezi. Çevresinde bulundurduğu bir çok tarihi yapıt ile sadece Stare Mesto olarak değil daha bir çok eseri görme imkanınız vardır. Çevresinde bulunan cafe ve restoranlar ile keyifli dakikalar da geçirebilirsiniz.

Prag Kalesi: Dünyanın en büyük tarihi kalesi olduğuna dair kanıtlanmış bir kale olan Prag Kalesi manzarı ve içeriside sahip olduğu saraylar ile insanları etkilemeyi çok iyi şekilde başarmaktadır.

St. Vitus Katedrali:Mimarisi, ince işçiliği ve görkemli olan büyüklüğü ile herkesin gönlünü feth etmeyi çok kolay bir şekilde başarmaktadır. Her ne kadar içeriyi gezmek ücretsiz olsa da sarayın bazı bölümleri ücretli olmakta olup bunu bilmenizde fayda var.

Karlův most (Charles Bridge): Prag şehrinin en eski  köprülerinden biri olma özelliği göstermek olup köprü üzerinden bir çok ressam ve sanatçı görme imkanınızda fazladır.

Prag Şehiriçi Ulaşımı

Prag küçük ve tatlı bir şehir olmasının yanı sıra bir çok gezeceğiniz noktaya bile herhangi bir ulaşım aracına binmeden güvenli bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Ancak herhangi bir ulaşım aracına binmek isterseniz çok düzenli olarak yapılmış olan yer altı ve yer üstü metrolarını sizlere tavsiye etmekteyiz. Petrin Tepesi çıkmak için ise hem manzara izleyebileceğiniz hem de güzel bir deneyim kazanacağınız teleferiğe binmenizi kesinlikle önermekteyiz. Prag da ulaşım için 1 saat, yarım  gün ve 1 günlük gibi sınırsız kart seçenekleri bulunmakta olup eğer ki sürekli olarak metro ve ya ulaşım aracı kullanacaksınız günlük bilet almanız sizler için daha karlı olacaktır.

Prag Seyahat Rehberi

Prag Gece Hayatı

Prag hem ucuz bir şehir olmasından dolayı hem de bir çok eğlence mekanına sahip olmasından dolayı gece hayatıda oldukça hareketli ve canlı bir yapıya sahiptir. Bir çok kısıma hitap edene farklı farklı eğlence mekanlarının da olmasından dolayı eğlence anlayışına göre mekanlar bulmakta zorluk çekmiyorsunuz.

Prag giden herkesin uğraması gereken ve en meşhur gece klublerinden birisi olan Cross Club uygun fiyatları ve yerli yabancı bir çok turist ile eğlenmeye olanak sağlamaktadır. Klub çok katlı olurken her katında farklı farklı eğlence anlayışına sahip olmakta olup istediğiniz bir katta eğlenip diğer yerlere geçmenize olanak sağlamaktadır.

Prag Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avrupa Birliğine üye olan ancak para birimi Çek Kronu olmakta olan Çek Cumhuriyetinde, Döviz büroları ve para bozdururken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Gizli olarak yazılmış olan Alış ve Satış kurları, yüksek komisyon oranları ile sizleri çok kolay bir şekilde dolandırma imkanları olabilir. Türk Lirası bozdurmak hem çok zor hem de kur farkı epey bir yüksek olduğundan Euro ile gitmekte fayda var.

Her ne kadar bir Avrupa ülkesi olsa da ülke de güvenlik problemi bulunmaktadır. Turistlerin yoğun olduğu bölgelerde yankesicilik ve hırsızlık olayları fazla olmaktadır. Bu nedenle kalabalık bölgelerde en azından çanta ve cüzdanlarınıza daha çok dikkat etmenizde fayda var.

İçkiye düşkün olan kişiler Prag bir biçilmiş kaftan diyebiliriz onlar için. Absinth içkisini burada tadabilirsiniz. Turistler için özel yapılmış olan karışımlar alabilir ve bunların tadını varabilirsiniz. Ayrıca hediyelik olarak almak içinde gerçekten uygun. Ondan sonra Prag milli içkisini ve Siyah Bira dediklerini tatmanızı sizlere kesinlikle önermekteyiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir