Peugeot’nun elektrikli otomobil vizyonu: Inception Concept

Genel, Gezilecek Yerler Kas 14, 2022 Yorum Yok

Peugeot CEO’su Linda Jackson, Fazla yakında yeni jenerasyon e-Native modellere yönelik Peugeot‘nun marka vizyonu olan Peugeot Inception Concept’ini tanıtacaklarını açıkladı.

Linda Jackson yaptığı açıklamada, “Peugeot Inception Concept, Peugeot markası için yeni büsbütün elektrikli model çağını başlatacak. 2030 üzere erken bir tarihte, Avrupa’da satılan Peugeot modellerinin tamamı, büsbütün elektrikli olacak” dedi. Birebir vakitte Peugeot Inception Concept, markanın büsbütün elektrikli Eser gamına odaklanarak yapacağı Aka sıçramayı gözler önüne serecek.

Peugeot’nun elektrikli modellerinin başarısı markanın elektrikli Eser yelpazesini genişletmesi için cüret veriyor. e-208 ve e-2008, kendi segmentlerinde, sene başından bu yana Avrupa’da büsbütün elektrikli araç satışlarında birinci ve ikinci sırada yerlerini aldılar. Yeni 308 ve 308 SW’nin büsbütün elektrikli versiyonları ise 2023’te pazarlara sunulacak. Bunun yanında yüzde 15 daha Çok güce (115 kW) ve yüzde 10,5 artırılmış menzile (400 km) sahip yeni e-208 de istikbal Yıl yollara çıkacak. Kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisi, 2023 yılında Peugeot SUV 3008 ve SUV 5008 modelleri ile başlayarak bütün Peugeot Eser gamında devreye alınacak. Bununla Bir arada Peugeot’nun şarj edilebilir hibrit modelleri, Paris’te dünya tanıtımı gerçekleştiren yeni Peugeot 408 ile genişledi ve iki versiyon (180 ve 225 hp) olarak sunulacağı açıklandı.

Peugeot CEO’su Linda Jackson

“Peugeot Inception Concept, yeni büsbütün elektrikli model çağını başlatacak”

“2023, Peugeot için elektrikli yılı olacak. “2023 üzere erken bir tarihte, her Peugeot modeli için bir elektrikli versiyon sunacağız. Lakin biz bunun da ötesini hedefliyoruz” biçiminde konuşan Peugeot CEO’su Linda Jackson ekledi, “Ayrıca Eser gamımızı süratle elektriklendirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki 2 Yıl içinde büsbütün elektrikli en az 5 modeli pazara sunacağız. Bu, Peugeot’nun 2025 yılında bütün modeller için büsbütün elektrikli bir seçenek sunacağı manasına geliyor. Birebir vakitte, PEUGEOT’nun büsbütün elektrikli araçlar için tasarladığı yeni platformlara dayanan yeni jenerasyon e-Native modellerinin tanıtımları için de hazırlanıyoruz. Önümüzdeki haftalarda tanıtacağımız Peugeot Inception Concept ile birinci adımı atacağız. Aslında ismi her şeyi açıklıyor. Peugeot Inception Concept, Peugeot markası için yeni büsbütün elektrikli model çağını başlatacak. 2030 üzere erken bir tarihte, Avrupa’da satılan Peugeot modellerinin tamamı, büsbütün elektrikli olacak” dedi.

Peugeot için yeni bir devrin başlangıcı: Peugeot Inception Concept

Peugeot Inception Concept, Fransız markanın yeni nesil doğuştan elektrikli platformlardan yararlanarak, araba tecrübesini nasıl tekrar icat ettiğini gözler önüne seriyor. PEUGEOT İç yeri baştan sona tekrar tasarlıyor. Yeni nesil PEUGEOT i-Cockpit sürüş hareketlerini tekrar şekillendirirken, yeni dijital ve fizikî tecrübeler yaratıyor.

Peugeot Inception Concept, markanın tasarım lisanını bir sonraki düzeye taşırken, kedi duruşu ve üç pençeli Fer imzası üzere en karakteristik özelliklerini daha da geliştiriyor. Marka için yeni bir devrin başlangıcını simgeleyen Peugeot Inception Concept, markanın yeni jenerasyon modelleriyle ilgili bir ön gösterim niteliğini taşıyor ve Peugeot müşterilerinin istikbal on yılda yeni Peugeot arabalarında bulacakları özellik ve teknolojilere Fer tutuyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir