Patlamamış el bombası Rus askerin göğüs kafesine sıkıştı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 12, 2022 Yorum Yok

Ukrayna savaşında atılan bir el bombası, 41 yaşındaki Rus er Nikolay Pasenko’nun göğüs kafesine sıkıştı. Tabiplerin ağzını Aleni bırakan bir olayda patlamayan el bombası, askerin akciğerlerine ziyan vererek omurgaya yakın bir yere sıkıştı.

DOKTORLAR, PATLAMA RİSKİNİ GÖZE ALIP AMELİYAT ETTİ

Doktorlar, Pasenko’yu kurtarmak için ameliyat kararı aldı. Patlayıcı uzmanlarıyla düzenlenen operasyonda, gözetici kıyafetler giyen hekimler bombayı muvaffakiyetle çıkardı fakat ameliyat patlama riski nedeniyle Aka dikkatle gerçekleştirildi.

AMELİYAT SIRASINDA GÖZETİCİ KIYAFET GİYDİLER

Ukrayna ordusunun otomatik bombardıman sistemiyle düzenlediği hücumda Ufak patlayıcının yaralanan askerin bedenine girmesi tıp dünyasında da şaşkınlık yarattı. Hadise sonrası hastaneye kaldırılan askerin, hekimlerin hayatını riske atmamak için Evvel ameliyatı kabul etmediği, daha sonra ikna olduğu belirtildi. Bombanın ameliyatta patlaması halinde kollayıcı kıyafetlere Karşın tabiplerin da Aka ihtimalle hayatını kaybedeceği bildirildi.

SAĞA SOLA devinim ETSE PATLAYABİLİRDİ

Ameliyatı gerçekleştiren cerrahlardan askeri hekim Dimitri Kim, takımıyla operasyon için Ukrayna’ya gittiğini söyleyerek “Çok riskli bir süreçti. Hasta sağa ya da sola devinim etse bomba patlayabilirdi” dedi. Rus asker de hayatını kurtaran tabiplere müteşekkir olduğunu kaydetti. Rusya Savunma Bakanlığı da askeri hekimleri kutlama etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir