Oruçlar ne zaman bitiyor? Ramazan ayı oruç ne zaman bitecek? Ramazan ayı hangi tarihte sonra eriyor?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 06, 2023 Yorum Yok

Oruç, namaz ve öbür ibadetleri yerine getirirken bir yandan da Ramazan ayı günleri geçmeye devam etmekte. Hz. Peygamber’e Kur’an ayetlerinin inmeye başladığı bu ay, birçok Müslüman tarafından heyecanla kutlanırken birebir vakitte ibadetlerini yapmaya devam ediyor. Günler ilerledikçe Oruçlar ne Vakit bitiyor? Sorusu da birçok şahıs tarafından merak konusu oluyor. Pekala, Oruçlar ne Vakit bitiyor? Ramazan ayı oruç ne Vakit bitecek? Ramazan ayı hangi tarihte sonra eriyor?

ORUÇLAR NE Vakit BİTİYOR?

6 Nisan tarihi itibariyle Ramazan ayının bitmesine ve Ramazan Bayramının başlamasına 14 gün bulunmakta. 14 Gün sonra Ramazan bayramı 21 Nisan, Cuma gününe tekabül etmektedir Ve Ramazan ayı nihayet bulmaktadır. Ayrıyeten Ramazan ayının nihayet günü ise 20 Nisan Pazar günüdür. 20 Nisan tıpkı vakitte ‘arife günü’ olarak da bilinmektedir.

RAMAZAN BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

2023 yılında 20 Nisan Perşembe gününe rastlayan Ramazan Bayramı arifesi yarım gün, takip eden 21, 22, 23 Nisan günleri ise tam gün tatil. Hicri takvime nazaran belirlenen Ramazan Bayramı her sene miladi takvime nazaran 11 Geri geliyor. 3,5 günlük bir tatil olması bekleniliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir