Oruç ne zaman bitiyor? Ramazan ayı ne zaman, hangi tarihte bitecek? Oruç ne zaman, hangi tarihte sona erecek?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 22, 2023 Yorum Yok

Hz. Peygamber’e Kur’an ayetlerinin inmeye başladığı bu ay, birçok Müslüman tarafından heyecanla kutlanırken birebir vakitte ibadetlerini yapmaya devam ediyor. Müslümanlar ibadetlerini yerine getirirken Ramazan ayının nihayet günleri de giderek yaklaşıyor ve Oruç ne Vakit bitiyor? Sorusu merak ediliyor. Pekala, Oruç ne Vakit bitiyor? Ramazan ayı ne vakit, hangi tarihte bitecek? Oruç ne vakit, hangi tarihte sona erecek?

ORUÇ NE Vakit BİTİYOR?

14 Nisan tarihinden itibaren Ramazan ayının bitmesine ve Ramazan Bayramının başlamasına 6 gün bulunmakta. 6 Gün sonra Ramazan Bayramının birinci günü 21 Nisan Cuma gününe tekabül etmektedir ve Ramazan ayı nihayet bulmaktadır. Ayrıyeten Ramazan ayının nihayet günü ise 20 Nisan Pazar günüdür. 20 Nisan tıpkı vakitte ‘arife günü’ olarak da bilinmektedir.

RAMAZAN BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

2023 yılında 20 Nisan Perşembe gününe rastlayan Ramazan Bayramı arifesi yarım gün, takip eden 21, 22, 23 Nisan günleri ise tam gün tatil. Hicri takvime nazaran belirlenen Ramazan Bayramı her sene miladi takvime nazaran 11 Geri geliyor. 3,5 günlük bir tatil olması bekleniliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir