Orta Asya pazarının yönetimine Mobil Oil Türk imzası!

Genel, Gezilecek Yerler Kas 14, 2022 Yorum Yok

KKTC’de düzenlenen basın toplantısında madeni yağ pazarı ve Taşınabilir Oil Türk ile ilgili değerlendirmelerede bulunan Taşınabilir Oil Türk A.Ş genel Müdürü Münci Bilgiç, Orta Asya pazarının idaresini de üstlendiklerini açıkladı.

Madeni yağ kesimindeki nihayet gelişmeleri ve pazarla ilgili değerlendirmeleri paylaşmak için şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen basın buluşmasında Taşınabilir Oil Türk A.Ş. genel Müdürü Münci Bilgiç Kıymetli açıklamalarda bulundu.

Türkiye madeni yağ dalının 2021 yılında kuvvetli bir büyüme gösterdiğine dikkat çeken Bilgiç 2022 yılında da büyüme trendinin devam ettiğine ve yılın birinci yarısında kesimin geçtiğimiz yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 10 büyüme gösterdiğini belirterek şunları söyledi; “Biz de Taşınabilir Türkiye olarak pazarın büyümesiyle gerçek orantılı olarak satışlarımızı arttırdık. Otomotiv bölümünde Özellikle satış sonrası dediğimiz garanti dışı araçlar pazarında Önemli bir hareketlilik oluştu. Yeni araç tedarikinde çip derdi ve Türkiye için tahsis edilen araç sayısının azalmasına bağlı problemler oluşunca tüketicinin elindeki araca düzgün bakma motivasyonu ister istemez satış sonrası pazarını da hareketlendirdi. Endüstriyel alanda ise Türkiye’nin nihayet 24 aydır aralıksız müspet olarak artan endüstriyel talebi pazarın yüzde 10 büyümesinde tesirli oldu diyebiliriz. Taşınabilir Oil Türk AŞ olarak biz de yüzde 10’lar civarında, pazarla tıpkı biçimde büyümüş durumdayız. Satışlarımızdaki artış devam ediyor. “

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir