Okul Sporları Federasyonu seçim süreci skandallarla dolu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 08, 2023 Yorum Yok

Türkiye Okul Sporları Federasyonu eski lideri Ayhan Pala, federasyonun seçim sürecini kıymetlendirerek yaşanan süreci Demirören Haber Ajansı’na anlattı.

Milletvekili adaylığı için var liderin istifasının akabinde yapılması gereken genel şura öncesi yaşanan süreci eski reis Ayhan Pala şu biçimde kıymetlendirdi: “Türkiye Okul Sporları Federasyonu liderinin 28’inci Devre Milletvekili Namzet adaylığı başvurusu için istifası ile başlayan harika genel konsey süreci skandalları devam ediyor. Fevkalâde genel konsey süreci hazırlığında Yüksek Seçim Şurası takviminde halk vazifelilerinin Namzet adaylığı için nihayet istifa günü ve buna bağlı olarak 7405 sayılı Spor Yasasının ilgili hususları dikkate alındığında 60 günlük müddetin aşıldığı görülmektedir. Bununla Bir arada ilan edilen süreksiz delege listesindeki bilgilere nazaran 118 delegenin 46’sının İsim bildirilmedi ibareli olması dikkat caziptir. Ayrıyeten delege bildirme ve delegeliğe eklenme, itiraz üzere mühletlerin Ramazan Bayramı tatili nedeniyle okulların tatil gününe planlanması ve en kıymetlisi süreksiz delege listesine eksikliğin giderilmesini bile itiraz edilmesi gerekir anlayışındaki Okul sporları federasyonunun itiraz bedeli olarak birebir Devre seçim yapan federasyonların hiçbirinde olmadığı kadar 10 bin TL belirlemesi muhakkak bir niyetin Aleni sözüdür. Süreksiz delege listesinde İsim bildirmedi ibareli 22 okulun bu eksikliği gidermesi için ödeyeceği 220 bin TL uygun para. Okullar Özellikle 17 devlet okulunun bu parayı hangi harcama kaleminden ödeyebileceği hiç mi hesaba katılmadı. Niyet aşikâr. Kaldı ki siz bu okullara bir evvelki devirde sizi desteklemediği için delege talep yazma göndermediniz. 118 delegemin esasen 18 SGM tarafından belirlenmiş doğal delege. Geriye kalan 100 delegenin 46 İsim yok. Kesin delege listesini de tıpkı biçimde yayınladınız 54 delege ile olağan üstü genel şura. Bu ortada delege listesine doğal delege olan TSYD delegelerini yazmamanız mevzuat ihlalidir. Bu saçmalıklar bu türlü devam ederken kimse siz ne yapıyorsunuz demiyor. tabiat okulları delegelikle federasyonun belirlediği kriterlere nazaran süreksiz delege listesine itirazını yapıyor. Federasyon itirazı kabul etmiyor. Bunun üzerine tabiat okulları itirazını yasal mühlet içerisinde Tahkim Heyetine taşıyor. Belge kabul ediliyor. Lakin Tahkim Konseyinin 8-9-10,11 Mayıs 2023 tarihlerinde toplantı programı yok. Ne Mevcut bunda denilebilir lakin federasyon reis adaylarının nihayet müracaat gününü 8 Mayıs 2023 olarak belirlemiş. Belge tahkimde görüşülmeden yani 21 delegenin kesin durumu muhakkak olmadan genel şura yapılmak isteniyor. Bu kadar saçmalığa okullarımızdaki atlet öğrenciler için lütfen birileri dur desin.”


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ercan cet – Spor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir