Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu’da konuştu: (1)

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 23, 2023 Yorum Yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “24 Nisan tarihi prestijiyle artık ülkemizde 81 vilayette merkez ve ilçelerde hiçbir eksiklik kalmadan, eğitim öğretim kaldığı yerden devam etmiş olacak ve hayatın o bölgedeki normalleşmesiyle ilgili en Kıymetli adımı ulusal Eğitim Bakanlığı olarak da tamamlamış olacağız bu bütün merkez ve ilçelerdeki okulları açarak.” dedi.

Özer, Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu’nda düzenlenen 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci Aralık tatil programında, 10 Nisan prestijiyle 79 vilayette merkez ve ilçelerin tamamında eğitim öğretimin olağanlaştığını söyledi.

Geriye iki ilin kaldığını belirten Özer, “Hatay’da, 3 Nisan’da o var açmış olduğumuz ilçelere ek olarak İskenderun’da, 10 Nisan’da da Belen, Hassa ve Kumlu’da eğitim öğretim başladı.” diye konuştu.

Bakan Özer, şu tabirleri kullandı:

“Hatay ve Adıyaman valiliklerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda, 24 Nisan yani bu bir haftalık Uzaklık tatilden sonra Hatay ve Adıyaman’da da merkez ve bütün ilçelerde eğitim öğretimin başlaması kararı aldık. Hasebiyle, 24 Nisan tarihi prestijiyle artık ülkemizde 81 vilayette merkez ve ilçelerde hiçbir eksiklik kalmadan, eğitim öğretim kaldığı yerden devam etmiş olacak ve hayatın o bölgedeki normalleşmesiyle ilgili en Kıymetli adımı ulusal Eğitim Bakanlığı olarak da tamamlamış olacağız bu bütün merkez ve ilçelerdeki okulları açarak.”

Özer, zelzele bölgesine dönen öğrencilere ait de şu bilgileri paylaştı:

“Deprem bölgesindeki hayatı olağanlaştırma adımları, daha evvelden bu 10 vilayetimizden öbür vilayetlere giden, nakillerini aldıran öğrencilerimizin de geriye dönüşlerini hızlandırdı. Bugün prestijiyle nakillerini öteki vilayetlere aldırıp, tekrar 10 ile Geri dönen Talebe sayımız 32 bin 659’a ulaştı. Ben inanıyorum ki 24 Nisan tarihi prestijiyle Hatay ve Adıyaman’da da bütün merkez ilçeleri açtıktan sonra bu sayı her geçen gün daha Çok artacaktır. En Çok Geri dönüşün olduğu birinci 4 vilayet, 8 bin 269 öğrenciyle Kahramanmaraş, 6 bin 472 öğrenciyle Gaziantep, 6 bin 181 öğrenciyle Hatay ve 3 bin 519 öğrenciyle Malatya oldu. Gördüğünüz üzere, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da öğrencilerimiz süratli bir biçimde artık dönmeye başladı. İnşallah bir daha bu türlü acılar yaşamayız ve süratli bir halde toparlanırız.”

(Sürecek)

Kaynak: AA / siyaset

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir