geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Mercedes-Benz Türk Travego ve Tourismo’nun donanımını yeniledi

Mercedes-Benz Türk Travego ve Tourismo’nun donanımını yeniledi

admin admin -
12 0

Mercedes-Benz Türk, 2023 model Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde gerçekleştirdiği yenilikleri tanıttı.

Basın toplantısında konuşma gerçekleştiren Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Yöneticiliği mahsul İdaresi Küme Müdürü Cem Demirel, “Otobüslerimizde yaptığımız geliştirmeler ve yeniliklerle uzun yıllardır kesime taraf veriyor ve standartları belirliyoruz. Gurur kaynağımız olan bu tablo; tıpkı vakitte bize Değerli sorumluluklar da yüklüyor. Kesimdeki paydaşlarımızı dinliyor; onların beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için süratle aksiyon alıyoruz. Teknolojide yaşanan gelişmeler ve yaptığımız ağır AR-GE çalışmalarımız doğrultusunda araçlarımızı Daimi geliştiriyoruz. Bu çalışmalarımızın eseri olan geliştirmeleri, 2023 model Travego ve Tourismo seyahat otobüslerimizde müşterilerimize sunmaya başladık. Araçlarımızdaki yenilikleri heyecanla bekleyen bütün dal paydaşlarımızın beklentilerinin Yine en üst seviyede karşılık bulacağına inanıyorum. Hoşdere Otobüs Fabrikamızın üretim bantlarından inen araçlarımızı daha inançlı, daha konforlu ve daha ekonomik hale getirmek için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Yöneticiliği mahsul İdaresi Küme Müdürü Cem Demirel

2023 model yılı donanım değişiklikleri

Sürücü dinlenme alanının genişletilmesi: Şoför konforunu artırmak için, bütün Travego ve Tourismo modellerinde şoför dinlenme alanında yapılan yapısal değişiklikler ile şoför dinlenme alanının hacmi artırıldı.

Mutfak tipinin ve yerinin değişmesi: bütün Tourismo modellerinde var mutfak yerine, yeni tip (su ısıtıcılı ve su ısıtıcısız) mutfaklar sunuldu. Tıpkı vakitte mutfakların orta girişin sağ kısmına alınması ile yer değişikliği de gerçekleştirildi. Böylelikle, orta kapıdan araca ve araç içerisinden şoför dinlenme alanına giriş-çıkışlar daha konforlu hale getirilirken yolcular için daha geniş koltuk aralıkları elde edildi.

Tourismo Black Edition: Daha Evvel Travego modellerinde sunulan Black Edition kapsamı (ön yüzde Siyah tasarım parçaları), bölümden alınan Olumlu Geri bildirimler doğrultusunda Tourismo modellerinde de standart donanım haline geldi.

Alüminyum alaşımlı jantlar: Tourismo 15 modelinde opsiyonel olarak sunulan alüminyum alaşımlı jantlar standart donanım haline geldi. Alüminyum alaşımlı jantların şık Hariç görünümü ve yaklaşık yüzde 40 tartı düşüşü avantajı bütün seyahat otobüsleri için geçerli oldu.

Sürücü dinlenme alanında klima: Tourismo 15 modelinde opsiyonel olarak sunulan şoför dinlenme alanındaki klima özelliği, standart donanım olarak sunulmaya başlandı.

AGM aküler ve öbür elektriksel değişiklikler: bütün Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde, var sulu tip aküler yerine bakım gerektirmeyen, çevreci ve daha inançlı olan yeni jenerasyon AGM aküleri standart donanım haline geldi. Araçtaki güç tüketimi ile üretimi ortasındaki istikrarın daha verimli olması için, Travego modellerinde standart donanım olan IBS güç idaresi sistemi bütün Tourismo modellerinde standart donanım oldu. Ayrıyeten, araçlar çalışmazken ek donanımların kullanılmasının engellenmesi için Gerekli elektriksel değişiklikler hayata geçirildi. bütün bu adımlar ile daha uzun ömürlü aküler ve kış aylarında daha konforlu araç kullanımı sunulması hedefleniyor.

360° kamera: Travego modellerinde standart, Tourismo modellerinde ise opsiyonel olarak sunulan 360° kamera sistemi ile hareket yaparken yahut düşük süratlerde sürüş sırasında, Fazla taraflı görüş ve azami Emniyet sağlanması hedefleniyor. Aracın ön, arka ve Yan bölgelerinde bulunan dört adet Hariç kameradan gelen manzaralar kullanılarak, şoförün olağanda göremeyeceği alanlarda yoldan geçenleri ve mahzurları görmesi sağlanıyor. Şoför, aracın 360° üst imajına ve dört adet Hariç kameradan rastgele birinin manzarasına kokpitte bulunan 10¨ ekran üzerinden ulaşabiliyor.

Mercedes-Benz Luxline yolcu koltukları: 2+2 koltuk tertibindeki Travego 15 araçlarda uzun yıllardır sunulan üst Sınıf Luxline yolcu koltukları, Tourismo 15 ve Tourismo 16 2+2 modellerinde de standart hale geldi. Ayarlanabilen baş dayama sistemi ile hem daha konforlu hem de daha şık yolcu koltukları 2+2 koltuk tertibindeki bütün seyahat otobüslerinde standart olarak sunulmaya başlandı.

USB ünitelerinde değişim: bütün Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde yolcular için bulunan USB üniteleri, bölümden alınan Geri bildirimler çerçevesinde A+A yerine A+C olarak değiştirildi. Çift çıkıştan birinin C tipine dönüşmesiyle birlikte, yeni nesil elektronik aygıtlar için de şarj imkanı sunuldu.

Giriş bölgelerinde değişiklik: bütün Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde, ön ve orta giriş bölgelerindeki Yan yüzeylerin, koridor ve podest kaplamaları ile uyumlu olması ve daha şık Görüntü için, kumaş yerine PVC Yan yüzey kaplamaları kullanıldı. Böylelikle paklık konusunda da kolaylık sağlandı.

2022 yılında da Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde birçok yenilik sunuldu

Manuel katlanabilir Hariç aynalar: Seyahat otobüslerinin dar alanlardaki hareket aktifliğini artırmak için, manuel katlanabilir Hariç aynalar bütün Tourismo modellerinde standart donanım oldu.

Giriş aydınlatmalı sağ Hariç ayna: Yolcuların ön kapıdan araca biniş ve iniş konforunu artırmak için, giriş aydınlatmalı sağ Hariç ayna bütün Travego ve Tourismo modellerinde standart donanıma eklendi.

Biniş yardım (yana yatma) sistemi: Yolcuların araca biniş ve iniş konforunu artırmak için, biniş yardım (yana yatma) sistemi bütün Travego ve Tourismo modellerinde standart donanım haline geldi. Bu sistem ile aracın sağ kısmı biniş ve iniş sırasında otomatik olarak yaklaşık 5 cm yana yatabiliyor.

Ön cam altında hami folyo: Bilhassa kentler ortası yollarda meydana gelen taş çarpması ile oluşan ön cam çatlamaları ve kırılmalarını azaltarak daha inançlı sürüş sağlamak için, ön cam altında en ağır taş çarpmalarının olduğu silecek altı bölgeye hami folyo uygulaması bütün Travego ve Tourismo modellerinde standart donanım oldu.

Travego’larda, 2022 yılında Laf konusu modele Özel yeni donanımlar da sunuldu.

Ön cam üst kısımda ek silecek: Yağışlı havalarda yolculara daha net görüş alanı konforunu sağlamak için, ön cam üst kısımda ek silecek bütün Travego modellerinde standart oldu.

Isıtmalı ön cam: Soğuk havalarda ön camda oluşan donmayı ve buğulanmayı süratlice ortadan kaldırarak, şoförün ve yolcuların konforunu artıran ısıtmalı ön cam bütün Travego modellerinde standart donanım oldu.

Elektrikli katlanabilir Hariç aynalar: Seyahat otobüslerinin dar alanlarda hareket aktifliğini artırmak için, elektrikli katlanabilir Hariç aynalar bütün Travego modellerinde standart donanım oldu. Bu yenilikle; sağ ve sol Hariç aynalar birebir anda ya da farklı başka, elektrikli olarak kokpitteki tuşlardan katlanabiliyor.

Üç noktalı güvenlik kemerleri

2022 yılının Ağustos ayından itibaren Travego ve Tourismo modellerinin yolcu koltuklarının tümünde üç noktalı güvenlik kemerleri sunan Mercedes-Benz Türk, Türkiye’de bir prensip daha imza attı. Günümüzde otomotiv bölümünde yolcu güvenliği açısından atılmış en Kıymetli adımlardan biri olarak kabul edilen üç noktalı güvenlik kemerlerini seyahat otobüslerinde sunan şirket, böylelikle öncü Emniyet donanımlarını bir adım daha ileriye taşıdı.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir