Meksika’da sınıf arkadaşını öldüren 14 yaşındaki kız, annesiyle birlikte sınırdan kaçarken yakalandı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 18, 2023 Yorum Yok

Meksika eyaletinin Teotihuacan kentindeki bir lisede yaşanan olayda Azahara Aylin Martinez, kendisi üzere 14 yaşındaki Norma Lizbeth isimli Sınıf arkadaşı ile giriştiği hengamede kendisine taşla saldırarak başından yaraladı. Olayın akabinde rahatsızlanan Norma Lizbeth isimli genç kız 13 Mart’ta kötüleşerek şuurunu kaybettikten sonra yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Lizbeth, 15 Mart günü ise hayatını kaybetti. Tedavi için gittiği hastanedeki tabipler Norma Lizbeth isimli genç kıza Baş travması teşhisi koydu.

ABD’YE KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN TUTUKLANDI

Azahara Aylin Martinez isimli 14 yaşındaki kız ve annesi Magaly Martinez, Texas hududundaki Reynosa kentinde ABD’ye kaçmaya çalışırken tutuklandı. Meksika Eyaleti Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, haklarında tutuklama kararı çıkarılan Azahara Aylin isimli zanlı ile annesinin gözaltına alındıkları ve olayla ilgili Anlatım vermek için Yargıç karşısına çıkarılacakları bildirildi.

OKUL MÜDÜRÜ VAZİFEDEN ALINDI

Norma Lizbeth isimli genç kızın Sınıf arkadaşları, kendisinin bir müddettir Deri renginden Dolayı kimi öğrenciler tarafından zorbalığa maruz kaldığını söyledi. Yaşanan üzücü olayda etkisiz kaldığı belirlenen İdadi müdürünün ise vazifeden alındığı bildirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir