Kütahya’da Türk kadınları anıldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 21, 2023 Yorum Yok

Kahramanlıkları ile tarihte iz bırakan Türk bayanları Kütahya‘da anıldı

KÜTAHYA – Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen “Vatan ‘Ana’dolu Olunca” isimli aktiflikte, bağımsızlık için gerek cephede gerekse cephe gerisindeki kahramanlıkları ile tarihte iz bırakan Türk bayanları anıldı.

Bağımsızlık uğraşında kahramanlıklarıyla iz bırakan Nene Hatun, Hafız Selban İzmeli, Gazi Halime Çavuş, Halide Edip Adıvar, Tayyar Rahmiye, Gördesli Makbule, kara Fatma, Nezahat Onbaşı, Çete Buyruk Ayşe ve Şerife kızkardeş karakterleri, izleyenleri hem duygulandırdı hem de bu toprakların nasıl vatan kılındığını bir Sefer daha gösterdi.

Belediye Lideri Prof. Dr. Alım Işık, “Bu toprakları nasıl vatan haline getirildi, analarımız o çabada nasıl yol aldılar onu seyrettik. İştirakleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese, burada sahne alacak değerli sanatkarlarımıza ve Belediyemiz Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü çalışanlarına, reis yardımcılarımıza ve belediyemizin diğer çalışanlarına teşekkür ediyorum. Rahmetle, minnetle bu toprakları bize vatan bırakan atalarımızı bir Sefer daha anıyorum. Ruhları şad, yerleri cennet olsun” sözlerini kullandı.

“Vatan ‘Ana’dolu Olunca” isimli tiyatral ve müzikal şova; Vali Vekili Mustafa Güney, Vilayet Jandarma Kumandanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Dumlupınar Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Dekanı Levent Mercin, ülkü Ocakları Kütahya Vilayet Lideri İlker Bükni, Belediye reis Yardımcıları Abdullah Damcı, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir ve Fazla sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hüseyin yiğit – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir