geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Kuşadası Belediyesi’nden Tarihi Güvercinada Kalesi’nde Turizm Sezonuna Hazırlık

Kuşadası Belediyesi’nden Tarihi Güvercinada Kalesi’nde Turizm Sezonuna Hazırlık

admin admin -
19 0

Kuşadası Belediyesi turizm döneminin yaklaşmasıyla Bir arada kent genelinde yaptığı hazırlıklara Hız verdi. Bu kapsamda UNESCO Dünya Mirası Süreksiz Listesi’nde bulunan tarihi Güvercinada Kalesi’ni anne karaya bağlayan mendirekte Fen İşleri Müdürlüğü tarafından bakım ve tamir çalışması başlatıldı.

Kuşadası‘nın simgesi Güvercinada Kalesi, kente tatil yapmak yahut günübirlik ziyaret için gelen yerli ve yabancı turistlerden ağır İlgi görüyor. Geçmişi 13’üncü yüzyıla kadar uzanan tarihi kale, Özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Küçükada’nın üzerinde yükselen Güvercinada Kalesi’ni gezenler, bol bol Hatıra fotoğrafı çektiriyor. Kentin tanıtımına Değerli katkı sağlayan tarihi kale 2020 yılından beri de UNESCO Dünya Mirası Süreksiz Listesi’nde yer alıyor.

Kuşadası‘nı Çağdaş ve estetik bir turizm kenti haline getirmek emeliyle çalışmalarını sürdüren Kuşadası Belediyesi, yaz dönemi öncesi tarihi Güvercinada Kalesi’ni anne karaya bağlayan mendirekte bulunan 200 metrelik duvarda tadilat çalışması başlattı. Birinci etapta Fen İşleri Müdürlüğü grupları tarafından duvarın deforme olan kısımları onarılacak. Daha sonraysa Kuşadası’nın tarihini yansıtan fotoğraf ve bilgilerin yer aldığı eski ahşap panolar yenileriyle değiştirilecek.

Kaynak: ANKA / Mahallî

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir