ABD’de 5 kişinin can verdiği banka saldırısı polis kamerasında! Böyle etkisiz hale getirildi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 12, 2023 Yorum Yok

Old National isimli bankada çalışan 25 yaşındaki Connor Sturgeon’un içerideki 5 kişiyi öldürdüğü, 9 kişiyi yaraladığı atakla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Louisville Metro Polis Departmanı, 10 Nisan’da Lokal saatle 08.30’da gerçekleştirilen taarruza polisin müdahale ettiği anların manzaralarını yayınladı.

POLİSLER DAHA ARAÇTAN İNMEDEN KURŞUNLARIN GAYESİ OLUYOR

İhbar üzerine bankaya giden iki polisin gövde kameralarına yansıyan imajlara nazaran polisler araçtan inmeden kurşunların gayesi oluyor. Polislerden biri saldırganın açtığı ateş sonucu başından vurulup yere yığılırken, Öteki de yaralanmasına Karşın siper alıp operasyona devam etti. Meslektaşlarından telsiz üzerinden yardım isteyen polis, çatışmaya başladığı saldırganı etkisiz hale getirdi.

BAŞINDAN VURULAN POLİS AĞIR BAKIMDA

Saldırgan, toplu akınlarda kullanılan ve katliam silahı olarak bilinen “AR-15” tipi silah kullanırken, başından vurulan Nicolas Wilt isimli polisin ise beyin ameliyatı geçirdiği, sıhhat durumunun kritik olduğu açıklandı. Wilt’in 31 Mart’ta polis akademisinden mezun olduğu belirtildi.

SALDIRININ NEDENİ ŞİMDİ NET DEĞİL

ABD medyasında, saldırganın işten çıkarıldığını öğrendikten sonra saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilse de polis taarruzun nedeninin şimdi bilinmediğini Anlatım ediyor. Öte yandan, saldırganın hamle anında Instagram üzerinden canlı yayın yaptığı belirtilmişti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir