geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Küçük bir çocuğu dudağından öpüp “Dilimi em” diyen Dalai Lama özür diledi: Şaka yaptım

Küçük bir çocuğu dudağından öpüp “Dilimi em” diyen Dalai Lama özür diledi: Şaka yaptım

admin admin -
20 0

Tibet’in manevî önderi Dalai Lama, Hindistan’da geçtiğimiz Şubat sonunda Dharamshala’daki tapınağında yapılan bir tertibe katılmış ve yaklaşık 100 çocukla bir ortaya gelmişti.

SKANDAL MANZARALAR REAKSİYON ÇEKTİ

Organizasyona ait toplumsal medyada yayılan görüntüde bir çocuğun Dalai Lama‘ya, “Size sarılabilir miyim?” diye sorduğu görülürken sonrasında yaşananlar Aka reaksiyon çekti. Çocuğun manevî başkana sarılıp yanağından öpmesinin akabinde Dalai Lama, “Bence bir de buradan” deyip çocuğu dudağından öptü. Dalai deve daha sonra alnını çocuğun alnına dayayıp “dilimi em” dedi.

DALAİ LAMA’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Görüntülerin gündem olması ve Aka reaksiyon çekmesinin akabinde Dalai Lama’dan İzah geldi. Dalai Lama’nın ofisi tarafından yapılan açıklamada, “Dalai Lama, çocuktan ve ailesinden ve dünyanın etrafındaki arkadaşlarından onu kıran kelamları hasebiyle özür diliyor” tabirleri kullanıldı.

“MASUMANE ŞAKALAŞMALAR YAPABİLİYOR”

Dalai Lama’nın ayrıyeten yaptığından pişmanlık duyduğu da belirtilirken “Dalai Lama, sık sık bu Cin etkinliklerde ve kameralar kayda girmeden Evvel de bu türlü masumane ve oyuncu şakalaşmalar yapabiliyor” denildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir