geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. 10. Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’na 319 sporcu katılacak

10. Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’na 319 sporcu katılacak

admin admin -
22 0

Türkiye‘nin mesken sahipliğinde düzenlenen 10. Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda 39 ülkeden 319 atlet gayret edecek.

Antalya‘da yarın başlayacak tertip öncesi Antalya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Türkiye Cimnastik Federasyonu Lideri Suat Çelen, Antalya’nın 2 haftada 2 Aka cimnastik tertibine mesken sahipliğini yaptığını söyledi.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen zelzelelerin akabinde Avrupa’nın Ünlü atletleri Türkiye’de ağırlamanın hem sporun birleştirici gücünü göstereceğini hem de ülkeye moral olacağını belirten Çelen, “Şampiyona, olimpiyat elemesi olması açısından Fazla değerli. Burada birinci 13 kadro ortasına giren ülkeler Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanacak. Gayemiz grup olarak birinci 13’e girerek Dünya Şampiyonası’na ismimizi yazdırmak. İnşallah bunu başaracağız.” dedi.

Antalya’nın Değerli bir tatil kenti olduğunu vurgulayan Çelen, “Antalya’ya harika bir cimnastik salonu yapıldı. Antalya artık cimnastikte Avrupa’nın kamp merkezi haline gelecek. Her Yıl Antalya’da memleketler arası tertipler yapılacak. İdman yaparken hem de tatil yapabilecekler.” diye konuştu.

Çelen, “yıldızlar takımı” olarak nitelendirdiği erkek ekibinden da madalyalar beklediğini vurguladı.

Avrupa Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı Tom Thingvold, Aka bir tertibi muvaffakiyetle gerçekleştiren Türkiye’ye ve federasyon yetkililerine teşekkür etti. Thingvold, Türk kadrosu ve öbür iştirakçi kadrolara muvaffakiyetler diledi.

Antalya Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya’yı Türkiye’nin cimnastik merkezi yapmak istediklerini belirtti.

Başarıya odaklandılar

Artistik Cimnastik Bayan ulusal Ekip Kaptanı Bilge Tarhan, uygun bir ekiple müsabakaya katıldıklarını ve başarılı olacaklarına inandıklarını lisana getirdi.

Artistik Cimnastik Bayan ulusal Ekip Antrenörü Munise Tuna, bu türlü bir tertibin Türkiye’de yapılmasından Dolayı Haysiyet duyduğunu Anlatım etti.

Artistik Cimnastik Erkek ulusal Ekip Kaptanı Ferhat Arıcan, kadro olarak yeterli bir hazırlık süreci geçirdiklerinin altını çizdi. Birincilere imza atan bir kadro olarak Antalya’da Aka bir muvaffakiyet almak için ellerinden gelenin en uygununu yapacaklarını belirten Arıcan, “Takım olarak kenetlendik. Aka başarılarımızı Antalyalılarla kutlamak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Artistik Cimnastik Erkek ulusal Kadro Başantrenörü Yılmaz Göktekin, Fazla hoş bir hazırlık dönemi geçirdiklerini lisana getirdi. Kadrosunun Fazla motive olduğunu aktaran Göktekin, her atletine güvendiğini, Antalya’da tarihi skorlar elde edeceklerine inandığını kaydetti.

Türkiye’yi erkeklerde Adem Asil, Ahmet Lider, Ferhat Arıcan, Mehmet Ayberk Koşak, Kerem Şener, Hasan Bulut; bayanlarda Sevgi Seda Kayışoğlu, Bengisu Yıldız, Ceren Biner, Derin Tanrıyaşükür ve Bilge Tarhan temsil edeceği tertip 16 Nisan’da sona erecek.

Kaynak: AA / Spor

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir