geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Kral Charles’ın taç giyme töreni başladı! Galler Prensesi Kate Middleton şıklığıyla göz kamaştırdı

Kral Charles’ın taç giyme töreni başladı! Galler Prensesi Kate Middleton şıklığıyla göz kamaştırdı

admin admin -
11 0

Geçtiğimiz eylül ayında annesi Kraliçe II. Elizabeth’in vefatının akabinde Kral Charles resmen Kral olacak. Londra’da Westminster Abbey Kilisesi’nde gerçekleşen olan taç giyme merasimine Kral Charles ve Konsort Kraliçe taç giyecek. İngiltere’de 70 Yıl sonra birinci Kez gerçekleşen merasimde iştirak hudutlu sayıda tutulurken Galler Prensi William’ın eşi Galler Prensesi Kate Middleton, şıklığıyla Yeniden isminden Laf ettirdi.

TACIYLA GÖZ KAMAŞTIRDI

İngiltere tarihinde ikinci Sefer televizyon canlı olarak yayınlanacak olan merasime katılmak için günler öncesinde hazırlık yapan konuklar, Westminster Abbey Kilisesi’ndeki yerlerini aldı. Merasimde taç takıp takmayacağı merak edilen Galler Prensesi Kate Middleton ise lacivert pelerini ve tacıyla bütün dikkatleri üzerine çekti. Middleton, merasimde tahtın varisi Prens William’ı yalnız bırakmadı.

BÜYÜK TORUN RESMİ ÜNİFORMA GİYDİ

Prenses William ve Prens Kate’in çocukları Prens Louis ve Prenses Charlotte de kıyafetleriyle dikkat çekerken Aka torun Prens George, resmi üniforma ile taç giyme merasiminde yer aldı. 9 yaşındaki Prens George, taç giyme merasimi sırasında tamamı erkeklerden oluşan “Pages of Honour” vazifesi üstlenen sekiz Benlik takıma iç oldu.

MEGHAN MARKLE KATILMADI

Öte yandan yıllar Evvel eşi Meghan Markle ile Kraliyet Ailesi’nden ayrılarak bütün haklarından vazgeçen Prens Harry de merasime katılanlar ortasında yerdi. Harry, babasını taç giyme merasiminde yalnız bırakmazken eşi Meghan Markle ve çocukları merasime katılmadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir