Kızının hayatını kaybettiği yere kapanan annenin feryatları yürek dağladı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

6 Ekim tarihinde sabah Fazla erken saatlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Armutalan Mahallesi’nde meydana gelen olayda üniversite imtihanlarına hazırlanan ve yaz tatilinde ailesine dayanak olmak için bir otelde çalışan 18 yaşındaki Berfin Günden, ailesiyle yaşadığı meskenden, kazadan 2 hafta Evvel aldığı elektrikli bisikleti ile çıktı.

Edinilen bilgiye nazaran, Berfin Günden bisikleti ile yolda düştü. Yoldan geçen bir vatandaşın yerde yatan genç kızı görüp 112 Acil Servisi aramasının akabinde kaza yerine gelen sıhhat grupları, genç kızı Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Yapılan bütün müdahalelere Karşın genç kız hayata tutunamadı. Kaza ihbarının geldiği birinci andan itibaren hususa hassasiyet ile yaklaşan Marmaris İlçe güvenlik müdürlüğü ve Marmaris Cumhuriyet Savcılığı kaza ile ilgili Fazla kapsamlı araştırma ve soruşturma yapmaya devam ediyor.

ACILI AİLE KAZANIN AYDINLATILMASINI İSTİYOR

Acıları hala birinci günkü üzere taze olan ve yasları devam eden aile, kazanın olduğu yere her gün gelerek kazayı gören olup olmadığını araştırıyor. Berfin’in babası 59 yaşındaki Beşir Günden, “Ben kaza saatinde uyuyordum. Annesi uyandırırdı. ‘Kızım kahvaltı yapmadan meskenden çıkma’ demiş, o da birinci kere annesine ‘hakkını helal et ben kahvaltı yapmayacağım’ dedikten sonra çıkıp gidiyor. Telefonuna baktığımızda en nihayet 06.58’te ablası ile konuşuyor sonra 7’yi 2 geçe arıyoruz bir daha ulaşamıyoruz. Ne olduysa o dört dakikada oldu diye düşünüyoruz. O saatlerde buradan geçen servis araçları, dolmuşlar, vatandaşlar gelip geçiyor biz kimseyi suçlamıyoruz fakat kazayı gören varsa ellerini vicdanına koysunlar ne olur bize anlatsınlar” dedi.

“BENİM KIZIM KAN KAYBINDAN ÖLMÜŞ”

Acılı baba Günden, “Yoldan geçen kazayı görenlerin bize anlatmasını istiyoruz, aklımızda daima soru işaretleri var. Benim kızım varsayım ettiğimize nazaran en az yarım saat burada kalıyor. Berfin başını çarpmış fakat kan kaybından kalbi durarak öldü. 7’yi 40 geçe kaldırıldığı hastanede tabipler müdahale ediyor lakin kurtaramıyorlar maalesef Berfin’i kaybediyoruz” formunda konuştu.

“AKLIMIZDA DAİMA SORU İŞARETLERİ VAR”

Yaslarının hala devam ettiğini ve kimseyi suçlamadıklarını belirten Beşir Günden, “Aklımızda daima soru işaretleri var, İlah isteği için kazayı gören nasıl olduğunu bilen varsa söylesin biz bilmek istiyoruz. Berfin’i Geri getiremeyiz lakin olayı öğrenmek istiyoruz. Bizim kuşkularımız şu; Berfin’e biri çarpmamış dahi olsa bir araç önünü kesmiş olabilir kızım panik yaparak istikrarını kaybedip duvara çarpmış olabilir. Kaza yaptığı yokuştan her gün bisikleti ile gidip geliyordu bu düz yolda nasıl kaza yaptığını hala aklımız almıyor. Olayı gören varsa bize bildirse en azından rahatlarız” diye konuştu.

“BENİM KIZIMIN BAŞINA GELDİ. DİĞERLERİNİN BAŞINA GELMESİN”

33 gün Evvel 18 yaşındaki kızını toprağa veren ve kızının can verdiği yolda hala ağıtlar yakan acılı Ebeveyn Naciye Günden, “Yoldan geçenler haber verseydi, tahminen kızım kurtulurdu. İlah isteği için biri görseydi, ambulansı arasaydı, çarpmış bile olsa ben affedecektim. Zira kazadır olmuştur derdim, benim kızım yarım saat burada kalıp kan kaybetmiş biraz vicdan diyorum” diyerek, Öbür insanların da birebir durumda kalmaması için herkesin hassas ve hisli olmasını istedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir