Kısırlık Tedavisi Yapan Hekimin Tedavi Ettiği Hastalardan 49 Çocuğu Olduğu Ortaya Çıktı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Eki 27, 2022 Yorum Yok

Hollanda’da kısırlık tedavisi yapan bir hekim, tedavi ettiği hastalardan dünyaya gelen 49 çocuğun babası çıktı. 2017 yılında yargıya taşınan akılalmaz olayda davacı 49 çocuğu temsil eden avukat, yıllardır süren belirsizliğin akabinde gelen sonuçtan mutlu olduğunu söyledi.

TEDAVİYLE DOĞAN ÇOCUKLAR ARGÜMANLARI 2 YIL EVVEL YARGIYA TAŞIDI

BBC’de yer alan habere nazaran yapılan DNA testleri, iki yıl evvel ölen tabip Jan Karbaat’ın Rotterdam yakınında Bijdorp’deki kliniğinde tedavi gören hastalardan dünyaya gelen 49 çocuğun babası olduğunu doğruladı. Tedaviyle doğan bir küme çocuk ve ebeveynlerinin Jan Karbaat hakkındaki savları, 2017 yılında yargıya taşınmıştı.

ÖLEN TABİBİN KONUTUNDAN ALINAN MATERYALLERLE DNA TESTİ YAPILDI

Karbaat’ın Nisan 2017’de 89 yaşında hayatını kaybetmesinin akabinde konutundan alınan materyaller, DNA testi için kullanılmıştı. Davacı 49 çocuğu temsil eden avukat Tim Bueters, yıllar süren belirsizliğin akabinde gelen sonuçtan mutlu olduğunu söyledi.

Doktor Jan Karbaat

KLİNİK 2009 YILINDA KAPATILDI

Jan Karbaat’ın kendisini “aşılama alanının öncüsü” olarak isimlendirdiği, kliniğinin datalarda, donör beyanlarında ve tahlillerde tahrifat argümanları üzerine 2009 yılında kapatıldığı söz edildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir