KidZania İstanbul’dan ‘Daha İyi Bir Dünya’ temalı öykü yarışması

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 26, 2023 Yorum Yok

KidZania İstanbul ve Erbulak Konutu’nun Birlikte düzenlediği “Sen de Yaz” Hikaye müsabakası müracaatları başladı. 10-14 ıslak ortasındaki çocuklar, bu yılki teması ‘Daha Âlâ Bir Dünya’ olan müsabakaya hayallerindeki dünya modelini öyküleyerek başvurabilecek.

Bu Yıl ikincisi düzenlenen Hikaye yarışmasına  10-14 ıslak aralığındaki bütün çocuklar katılabiliyor. Hayallerinde yer Meydan dünyayı yazıya dökerek yarışa katılacak genç müellifler; yaşadıkları dünyaya, kurmayı düşledikleri bir alternatif dünya modeli anlatarak müsabakaya katılacak.

SEÇİLEN HİKAYELER, TOPLU BİR HİKAYE KİTABINA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Özden İnal, Hayat Kurt, Göktuğ Canbaba, Aslı Perker, Ayşe Erbulak, Sevinç Erbulak, Özden Özgürdal, Dağhan Külegeç, Varol Yaşaroğlu üzere Türkiye’de sanat alanında Değerli isimlerin ve Kidzania idaresinden Meral Molinas ve Ebru Timur’un yer aldığı Karşılaşma seçici konseyi, gelen müracaatlar ortasından finalist 20 hikayeyi belirleyecek. Seçilen hikayeler, Erbulak Kitap tarafından toplu bir Hikaye kitabı olarak basılacak. Bu Hikaye kitabı; internet siteleri, kitabevleri ve KidZania National Store’da satışa sunularak elde edilen gelir depremzedelere bağışlanacak.

Yarışma ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Yarışmaya katılacak hikayeler; Word evrakı formatında, olağan sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, Times New Roman yazma karakterinde 1,5 satır aralıklı olarak, 800 ile 1200 Sözcük ortasında olacak biçimde yazılması gerekiyor. Karşılaşma kuralları için müracaat formu içinde yer Meydan Karşılaşma şartnamesine KidZania internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Son müracaat tarihi 21 Mayıs 2023 Pazar günü olan yarış, 03 Haziran 2023 tarihinde seçilen 20 hikayenin açıklanması ile nihayet bulacak. Sen de Düş dünyanın Erbulak Kitap tarafından basılacak bir kitap ile hayat bulmasını istiyorsan, nihayet müracaat tarihi 21 Mayıs 2023 olan müsabakanın müracaatları https://istanbul.kidzania.com/tr-tr/pages/sendeyaz adresinden yapılıyor.”


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir