Kadıköy D-100’de Zincirleme Kaza: 2 Kişi Yaralandı

Genel, Gezilecek Yerler May 05, 2023 Yorum Yok

KADIKÖY D-100’de argümana nazaran Hız yapan araba şoförü Evvel 2 arabaya gerisinde da bariyerlere çarptı. Meydana gelen zincirleme kazada 2 şahıs yaralandı. Kaza nedeniyle D-100 Kadıköy istikameti kısa bir müddetliğine büsbütün trafiğe kapandı.

Kaza, saat 01.00 sıralarında Göztepe D-100 Karayolu Kadıköy istikametinde meydana geldi. Argümana nazaran, 34 FKJ 236 plakalı arabanın şoförü İzel Çınar, süratle ilerlediği sırada direksiyon hakimiyetini kaybederek, Evvel seyir halinde olan 2 arabaya akabinde da bariyerlere çarptı. Çarpmanın tesiriyle hurdaya dönen arabada bulunan  2 şahıs yaralandı. Haber verilmesi üzerine Hadise yerine itfaiye, sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Yaralılar kaza yerindeki birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

‘DUVARDAN DUVARA VURMUŞUM’

Kazaya karışan şoförlerden Haysiyet Apak kazayı, “Sol şeritte ilerlerken, vuruş hissettim ve aracımın camı yağ oldu. Ondan sonra duvardan duvara vurmuşum zati. Ne olduğunu anlayamadım, camım yağ içinde kapalı. Önümü göremedim ve kaymaya başladım. Sağa sola vurduğumu hatırlıyorum. Siyah bir otomobil hatırlıyorum, taksici galiba bana çarptı, ne olduğunu anlayamadım” formunda anlattı.

Kazaya karışan taksi sürücüsü Nihat Çelik ise, “Orta şeritte gidiyordum, sol geriden bana vurdu, her taraf toz duman oldu. çok süratliydi, otomobiller denetimini kaybetti, birbirine girdi” biçiminde konuştu.

KADIKÖY İSTİKAMETİ BÜSBÜTÜN TRAFİĞE KAPANDI

Kaza nedeniyle D-100 Kadıköy istikameti büsbütün trafiğe kapandı. Trafik Yan yoldan denetimli olarak sağlanırken, kazaya karışan araçların çekiciler yardımı ile kaldırılmasının akabinde trafik olağana döndü.

Kaza ile ilgili inceleme devam ediyor.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yılmaz Okur – Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir