İzmir derbisinde suratına havai fişek isabet eden taraftarla ilgili kahreden ihtimal: Bir daha konuşamayabilir

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

İzmir‘de evvelki günlerde oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle “utanç maçı” olarak tarihe geçen Göztepe- Altay maçında hızına havai fişek isabet eden Göztepeli taraftar, ağır formda yaralandı. Mehmet Çakır alana giren ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Çakır, Çabucak ameliyata alındı.

SON DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTILAR

Mehmet Çakır’ın nihayet durumu hakkında Göztepe taraftar kümesinden İzah geldi. Taraftalar tarafından hastanede alınan bilgiye nazaran Çakır’ın Nefes borusunun parçalandığı ve bir daha konuşamama ihtimali olduğu belirtildi.

“SOLUK BORUSU PARÇALANDI”

Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Yüzüne fişek isabet eden taraftarımız Mehmet Çakır’ın yüzüne estetik operasyon yapılmış olup ciğerlerinde ve Nefes borusunda hasar tespit edilmiştir. Ciğerlerinde gaz birikmiş ve Nefes borusu parçalanmıştır. Ayrıyeten bedeninde kırıklar olduğu ve lisanının damağının dikildiğibir daha konuşamayacağı ihtimali bilgisi tarafımıza iletilmiştir.”

NELER YAŞANMIŞTI?

Gürsel Aksel Stadı’ndaki karşılaşmada Altay taraftarları, 19. dakikada Göztepe seyircilerinin olduğu kısma yabancı husus fırlatmış, yaralanan taraftar olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans alana girmiş, müsabaka 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarı, köşe gönderini alarak Altay kalecisi şair Evrim Özenç’e vurmuş, daha sonra yarış tatil edilmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir