geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. İtalya, Çin ile Daha Fazla Ticari İşbirliği Hedefliyor

İtalya, Çin ile Daha Fazla Ticari İşbirliği Hedefliyor

admin admin -
26 0

HAİKOU, 11 Nisan (Xinhua) — Salı günü İtalya, devam eden 3. Çin Memleketler arası Tüketici Eserleri Fuarı’nda (CICPE) alandakilerin dikkatini çeken bir pavyon açtı. İtalya, Çin ile ortasındaki ticari işbirliğinin artmasını hedefliyor.

Çin’in ada eyaleti Hainan’da bu yılki Çin Memleketler arası Tüketici Eserleri Fuarı’nın Haysiyet konuğu ülkesi olan İtalya, yaklaşık 1.800 metrekarelik bir alanda 147 marka sergiliyor. Her iki sayı da bir evvelki fuardakilerin iki katından fazla.

İtalya Dışişleri ve Milletlerarası İşbirliği Bakanlığı Müsteşarı Maria Tripodi, fuarın dışa açılım ve memleketler arası bağlantının yeni bir safhası olduğunu belirtirken, İtalyan iştirakçilerin Çin pazarında zevk toplamayı ve kabul görmeyi beklediğini söyledi.

İtalya ayrıyeten mücevher, giysi, aksesuar ve dondurma makineleri üzere İtalyan eserlerinin sergilendiği bir Çin- İtalya Ticaret Odası Pavyonu da açtı.

Ticaret Odası Lideri Paolo Bazzoni, Çin’in İtalyan şirketleri için Aka Ehemmiyet taşıdığını ve fuara katılmalarının İtalyan markalarının Çin’e girmesi ve Aka Çin pazarında daha Çok Amel yapmaları için daha Çok fırsat yarattığını söyledi.

Kuşak ve Yol İnisiyatifi ile ilgili Mutabakat Mutabakatı’nın Mart 2019’da imzalanmasından bu yana Çin ve İtalya ortasında ikili bağlar besbelli halde güçlendi. Çin ve İtalya ortasındaki Yekün ticaret hacmi 2022’de, evvelki yıla nazaran yüzde 5,4 artışla 77,9 milyar ABD dolarına ulaştı.

Haikou’da Pazartesi günü başlayan Çin Memleketler arası Tüketici Eserleri Fuarı, 15 Nisan’a kadar sürecek. 3.300’ün üzerinde markanın katıldığı fuarda, 1000’den Çok Eser ise birinci Defa yer alıyor.

Kaynak: Xinhua / Şimdiki

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir