Çiğli Belediyesi Emıtt 2023’e Hazır

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 11, 2023 Yorum Yok

Çiğli Belediyesi, dünyanın en Aka beş turizm fuarından biri olan şark Akdeniz Milletlerarası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaki (EMITT) yerini almak için hazırlıklarını tamamladı.

Her Yıl 40 bine yakın dal profesyonelinin ve turistin iştirak gösterdiği şark Akdeniz Milletlerarası Turizm ve Seyahat Fuarı, 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 8. salon 8391 numaralı stantta yer alacak Çiğli Belediyesi, Kuş Cenneti, Gediz Deltası, Leukai Antik Kenti, Kaklıç Sanat Köyü ve Astronomi, Havacılık ve Uzay Yerleşkesi üzere turistik kıymetlerini tanıtacak.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: “DEĞERLERİMİZİ TANITACAĞIZ”

Doğu Akdeniz Milletlerarası Turizm ve Seyahat Fuarı hakkında açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü, şunları söyledi:

“Ülkemizde pek Fazla yeni tatil ve turizm destinasyonu oluşmasına ortam hazırlayan, kentlerin hatta köylerin markalaşmasına, yerli ve yabancı turistle buluşmasına mesken sahipliği yapan turizm dalının dünyaya açılan kapısı konumundaki EMITT Fuarı’nda yer almayı Kıymetli buluyoruz. UNESCO Dünya doğal Mirası listesine girmesi için Aka Çaba harcadığımız Gediz Deltası başta olmak üzere binlerce kuş ve canlı çeşidine konut sahipliği yapan Kuş Cenneti’ni, sanatsal üretim ile tarım ve hayvancılığın bir ortada yapıldığı Kaklıç Sanat Köyü’nü, Leukai Antik Kentini ve Astronomi, Havacılık ve Uzay Yerleşkesini turizm ve seyahat tutkunlarına tanıtacağız. önemli bir Sanayi bölgesi olan ilçemizi bacasız Sanayi turizm manasında da kalkındıracağız. Turizm gelirlerini artırarak kent iktisadımızı güçlendireceğiz. Bu vesile ile herkesi Büyükçekmece’de bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinin 8. salonunda yer Meydan 8391 numaralı standımıza bekliyoruz.”

Kaynak: ANKA / Lokal

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir