İstanbul: Şirket Haberleri

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Sakin bir ortamda, kuş sesleri ortasında, tabiatla içiçe serinliği yaşamak ve gerilimden uzaklaşmak isteyenler Ağva’da aradıklarını ziyadesiyle buluyor.

İstanbul’un en pak denizlerinden birine sahip olan Ağva’da konuklarını bekleyen Kurfal Tatil Meskeni, ekolojik besinleri bol, bol bulacağınız bir mutfak ve işlerine sevgilerini katan bir grupla konuklarına unutulmaz bir tatil yaşatmayı hedefliyor.

Göksu ve Yeşilçay ırmakları ortasında kurulmuş olan Ağva, söz manası olarak ‘iki Irmak ortasına kurulmuş köy’ manasına geliyor. Karadeniz’e dökülen iki ırmağın ortasında vakitle oluşan Ufak bir deltada kurulan Ağva, sıcaklardan ve kentin karmaşasından bunalıp kaçmak isteyenler için birebir. İstanbul’a yalnızca bir buçuk saat uzaklıkta olması nedeniyle tatil için ayırdığı vakti yolda harcamak istemeyenlerin Ağva’daki tercih noktası Kurfal Tatil Konutu, İstanbul’un dışında Ankara, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Yalova ve Tekirdağ vilayetleri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen konuklarına mesken sahipliği yapıyor. İstanbul’un en pak denizlerinden birine sahip olan Ağva, İstanbul’la İç içe olmasına Karşın doğallığını kaybetmemiş olan Ender beldelerden biri. Karadeniz kıyısında 5 kilometre uzunluğundaki kumsalı ve doğal plajı ile Özellikle yaz devirlerinde göz dolduruyor. Boğucu sıcaklardan kurtulup serinlemek isteyenler, Karadeniz’de ve Göksu ırmağında suya girebilme imkanının yanında ırmakta kiralayabilecekleri bir tekne ile çeşide çıkabiliyor ya da kano ve Irmak bisikleti ile Irmak gezintisi yapabiliyorlar.

FARKLI BİR TATİL İÇİN BOL SEÇENEK

Haftasonunuzu farklı kılmak için Ağva’da pek Fazla seçenek tatilcileri bekliyor. Beldenin iki ırmağın ortasında kalması doğal hoşlukların yanında lezzetli tatlı su balıklarının çeşitliliğini de arttırıyor. Bu da balık tutmaya meraklı olanlar için kaçırılmaz bir fırsat. Karadeniz kıyılarında avlanılabileceği üzere Göksu ve Yeşilçay ırmaklarında kefal, sazan, kaya, dere balığı tutulabiliyor. Eski vakitlerde Ceneviz ve Venedik kolonilerinin yerleşim bölgesi olan ve M.Ö. 7. yüzyıla uzanan tarihin kalıntılarına rastlamanın Mümkün olduğu Ağva, tarihî zenginliği ve eşsiz doğasıyla amatör ya da profesyonel manada fotoğrafla ilgilenenlere harika kareler yakalama talihi veriyor. Ayrıyeten alternatif bir tatil düşünenler için Ağva, kendine mahsus coğrafyası ve Tabiat güzellikleriyle Çeşitli su sporları, tabiatı itibariyle trekking, koşu, kamping ve avcılık üzere tabiat sporları için de imkanlar sunuyor.

Doğada yürüyüş, Aleni hava sineması, küçük golf alanı, scuba, tekne tipi ve benzeri birçok aktiviteyi konuklarına sunan Kurfal Tatil Konutu, Göksu deresi kıyısındaki Kurfal gizli Bahçe Restaurant ile balık tutmaya meraklı olanlara değişik seçenekler sunmaya devam ediyor. Kurfal Tatil Konutu, ekolojik besinleri bol, bol bulacağınız bir mutfak ve işlerine sevgilerini katan bir grupla konuklarına unutulmaz bir tatil yaşatmayı hedefliyor. Kurfal Tatil Meskeni, Haziran sonunda başlayıp Ekim ayı sonuna dek süren deniz döneminin yanı sıra, Yıl boyunca 29 odası, Aleni havuzu, restaurantı ve Varlıklı menüsüyle konuklarına dört mevsim keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Tatilini ırmağın kenarındaki hamakta dinlenerek, piknik yaparak yada balık tutarak farklı ve Özel bir biçimde geçirmek isteyenler için Kurfal Tatil Meskeni güzel bir seçim.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir