İsrail’in saldırısı sonrası Gazze’de son durum! Evler hasar gördü, arazilerde dev çukurlar oluştu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 07, 2023 Yorum Yok

İsrail ordusu, Lübnan’dan atılan bir sıra roketin akabinde yaşanan gelişmelerin sonrasında Lübnan’a ve abluka altındaki Gazze‘ye atak başlattı. Ordudan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail ordusu artık Lübnan’a saldırıyor. Detayları daha sonra açıklayacağız” sözlerine yer verildi.

GAZZE’DE BİRTAKIM GAYELERE BİR DİZİ SALDIRI

İsrail ordu sözcülüğü yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze‘ye de hamle başlattığını belirtti. İsrail Cenk uçakları, Gazze‘de kimi gayelere bir sıra hava hücumları düzenledi. Gazze ve etrafından Mesul İsrail ordusu merkez komutanlığında alarm durumuna geçildi.

İKİ TÜNEL YİNE MAKSAT ALINDI

Gazze’nin Beyt Hanun ve Han Yunis bölgelerinde 2021’de İsrail ordusu tarafından vurulan iki tünelin yine gaye alındığı ve etkisiz hale getirildiği paylaşıldı.

HAMAS’I Mesul TUTTULAR

Ayrıca, abluka altındaki Gazze şeridindeki Hamas’a ilişkin şimal ve merkezdeki iki silah deposunu vurulduğu belirtildi. Toplumsal medyada, bölgede Aka patlamaların yaşandığı manzaralar paylaşıldı. İsrail ordusu, taarruzların Hamas’ın Emniyet ihlallerine karşı gerçekleştirildiği, bölgede yaşanan olaylardan Hamas’ı Mesul tuttuğu belirtildi.

DEV ÇUKURLAR OLUŞTU

Saldırıların yarattığı hasar ise gün ağarınca ortaya çıktı. Ölen ya da yaralanan bilgisine yer verilmezken etraftaki mesken ve yerlerde hasar oluştu. Kentin Çeşitli noktalarında dev çukurlar oluştuğu görüldü.

İşte bölgeden fotoğraflar:

Kaynak: AA / Dünya

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir