geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Bayram hangi gün? Ramazan Bayramı hangi gün başlıyor, hangi gün bitiyor? Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor?

Bayram hangi gün? Ramazan Bayramı hangi gün başlıyor, hangi gün bitiyor? Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor?

admin admin -
24 0

Oruç, namaz ve diğer ibadetleri yerine getirirken bir yandan da Ramazan ayı günleri geçmeye devam etmekte. Hz. Peygamber’e Kur’an ayetlerinin inmeye başladığı bu ay, birçok Müslüman tarafından heyecanla kutlanırken birebir vakitte ibadetlerini yapmaya devam ediyor. Pekala, Bayram hangi gün? Ramazan Bayramı hangi gün başlıyor, hangi gün bitiyor? Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor?

BAYRAM HANGİ GÜN?

Ramazan bayramı 21 Nisan, Cuma gününe tekabül etmektedir Ve Ramazan ayı nihayet bulmaktadır. Ayrıyeten Ramazan ayının nihayet günü ise 20 Nisan Pazar günüdür. 20 Nisan birebir vakitte ‘arife günü’ olarak da bilinmektedir. 6 Nisan tarihi itibariyle Ramazan ayının bitmesine ve Ramazan Bayramının başlamasına 14 gün bulunmakta. 14 Gün sonra Ramazan bayramı 21 Nisan, Cuma gününe denk geliyor.

RAMAZAN BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

2023 yılında 20 Nisan Perşembe gününe rastlayan Ramazan Bayramı arifesi yarım gün, takip eden 21, 22, 23 Nisan günleri ise tam gün tatil. Hicri takvime nazaran belirlenen Ramazan Bayramı her sene miladi takvime nazaran 11 Geri geliyor. 3,5 günlük bir tatil olması bekleniliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir