İngiltere’de, Türkiye’deki 14 Mayıs seçimleri için oy kullanma işlemi sürüyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 01, 2023 Yorum Yok

İngiltere’de 1 Mayıs’ın resmi tatil olması (Early May bank holiday) sebebiyle başşehir Londra başta olmak üzere 4 kentte Türkiye’de ? 14 Mayıs‘ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimlerinde oy vermek için ağır iştirakli oy kullanma süreçleri devam ediyor.

Kayıtlı 127 bin 281 seçmenin bulunduğu İngiltere’de, bu Yıl birinci sefer 4 kentte kurulan sandıklarda oy kullanma süreçleri sürüyor.

Ülkede, 1 Mayıs’ın resmi tatil olması (Early May bank holiday) sebebiyle başşehir Londra’daki Old Billingsgate’te kurulan sandıkların önünde uzun kuyruklar oluştu.

İngiltere’de yaşayan seçmenler, Manchester ve Edinburgh’da başkonsolosluklarda, Leicester’da ise Tigers Rugby Club’da oylarını kullandı.

Türkiye’deki 14 Mayıs seçimleri için Londra, Manchester ve Edinburg’taki oy kullanma süreçleri 7 Mayıs’a kadar devam edecek. Seçmenlerin Leicester’daki oy Eda süreci de bugün sona erecek.

YSK’nin açıkladığı bilgilere nazaran, İngiltere’de 127 bin 281 kayıtlı seçmen bulunuyor.

Kaynak: AA / Zuhal Demirci – Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir