geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. AK Parti Başkan Vekili Binali Yıldırım: “Türkler olmasa tarih yazılamaz”

AK Parti Başkan Vekili Binali Yıldırım: “Türkler olmasa tarih yazılamaz”

admin admin -
16 0

Ak Parti reis Vekili Binali Yıldırım : “Türkler olmasa tarih yazılamaz”

KIRŞEHİR – Kırşehir müzesi açılışı Beyaz Parti genel reis Vekili Binali Yıldırım tarafından yapıldı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada; “Türkler olmasa tarih yazılamaz” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Beyaz Parti genel reis Vekili Binali Yıldırım; programına Kırşehir Valiliği ziyareti ile başladı. Burada Erdem defterini imzalayan Yıldırım, Belde yatırımları ile ilgili bir müddet Kırşehir valisi Hüdayar Mete Buhara ve Belde protokolü ile görüştü. Daha sonra Kırşehir Müzesi açılışına katılan Yıldırım, Amele ve işçinin baş tacı olduğunu söyledi. Yıldırım burada yaptığı konuşmasında; “İşçi ve işçi olmasa ne otobüsler çalışır, ne ekmek pişirilir ne fabrikalar üretim yapar, hayat adeta durur. Ülkemizin zenginliğine zenginlik katan işçi ve çalışanımızın Amele bayramını kutluyorum” dedi. Eski tarihlerde 1 Mayıs Emekçi Bayramlarının hengame ve kaosların günü olarak anıldığını Anlatım eden Yıldırım konuşmasında; “Eskiden 1 Mayıs düzensizliklerin, arbedelerin günü olarak anılırdı. İktidarımızda 1 Mayıs’ı resmi tatil yaptık. Emek ve Dayanışma Günü olarak belirledik” diye konuştu. “Türkler olmasa dünya tarihi yazılamaz” diyen Yıldırım açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Biz bu türlü bir milletiz. Türk milleti olarak tarih boyunca 17 devlet kurmuşuz. 17.’si yüzyılını tamamlayan Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Devletimiz güçlüdür, devletimiz Ortadoğu’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da ve Afrika’da insanlığın teminatıdır. Devletimizin başında memleket sevdalısı adam üzere adam Recep Tayyip Erdoğan vardır.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Enderhan Öz – siyaset

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir