geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. İngiltere Kralı Charles’ın taç giyme töreni boyunca 29 bin polis görevlendirecek

İngiltere Kralı Charles’ın taç giyme töreni boyunca 29 bin polis görevlendirecek

admin admin -
13 0

İngiltere Hükümdarı 3. Charles’ın 6 Mayıs’taki taç giyme merasimi boyunca başşehir Londra sokaklarında güvenliği sağlamak üzere 29 binden Çok polis memuru misyon yapacak.

Londra Metropolitan Polis Teşkilatından yapılan açıklamaya nazaran, taç giyme merasiminin yapılacağı 6 Mayıs Cumartesi’den resmi tatil ilan edilen 8 Mayıs Pazartesi günü boyunca 29 binden Çok polis memuru Emniyet maksadıyla görevlendirilecek.

Özellikle taç giyme merasiminin yapılacağı gün, 11 binden Çok polis memuru Londra sokaklarında devriye gezecek.

Yakın devirde diğer Kıymetli etkinliklerde de vazife almış tecrübeli bir komuta grubunca yönetilen Emniyet operasyonunda, Merasim güzergahını kaplayan, kalabalıkları ve yol kapatmalarını yöneten, yüksek profilli bireyleri koruyan ve uzman gruplarla arama yapan polis memurları yer alacak.

Ayrıca, polis köpeklerinin, ateşli silahlar ünitesi, deniz takviye ünitesi ve Özel polis teşkilatından vazifeliler rastgele bir Hadise ya da suça müdahale hedefli Amade bulunacak.

Londra’nın merkezinde Çehre tanıma teknolojisini kullanmayı planlayan İngiliz polisinin izleme listesinde, Merasim günü katılmaları halk güvenliği açısından telaş yaratabilecek bireylere odaklanılacak.

Bunlar ortasında, Türlü hatalardan arananlar ya da mahkemelerce haklarında tutuklama buyruğu çıkarılmış olanlar yer alıyor.

Kanada, merasime katılacak vatandaşları için seyahat uyarısı yaptı

Kanada, İngiltere Hükümdarı 3. Charles’ın taç giyme merasimine katılmak için İngiltere’ye seyahat edecek vatandaşlarını, “olası terör saldırısı tehdidi” karşısında dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kanada hükümetine ilişkin resmi web sitesinde yayımlanan seyahat ikazında, taç giyme merasiminden Evvel ve sonraki günlerde Londra’da Aka kalabalıkların beklendiği kaydedildi.

İngiltere’de daha evvel, Londra Köprüsü’ndeki bıçaklı atak ile Westminster Köprüsü’ne yapılan araçlı hamle gibisi olaylara da işaret edilen açıklamada, “İngiltere’de yeni ataklar olması mümkündür. Bu hücumlar, halka Aleni alanlarda, bıçakla ve araçla atakların yanı Dizi patlamalar üzere rastgele şiddet olayları biçiminde olabilir. Münasebetiyle, ihtiyatlı olun.” tabirine yer verildi.

Resmi binalar, ibadethaneler, havalimanları ve turistik yerlerin en Fazla tercih edilen atak amaçları ortasında yer aldığı aktarılan açıklamada, “Halka Aleni alanlarda her Vakit etrafınızı Denetim edin. Bilhassa, halka Aleni kutlamalar, spor aktiflikleri, dini merasimler ve siyasi etkinliklere katılırken dikkatli olun.” uyurasında bulunuldu.

Kaynak: AA / Zuhal Demirci – Şimdiki

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir