geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Boğanın havaya fırlattığı matador olduğu yere yığılıp kaldı

Boğanın havaya fırlattığı matador olduğu yere yığılıp kaldı

admin admin -
11 0

Meksika’nın Aguascalientes kentinde düzenlenen boğa güreşi aktifliği sırasında 34 yaşındaki Jose Guadalupe Adame isimli matador boğanın saldırısına uğradı. Boğanın boynuz darbeleriyle havaya uçan matador, Baş üstü yere düşerek şuurunu kaybetti. Etrafta bulunan vazifeliler matadorun yardımına koşarak, arenadaki revire götürdü.

APAR TOPAR AMELİYATA ALINDI

Matadorun durumunun Önemli olması nedeniyle ambulansla hastaneye kaldırıldığı açıklandı. atak sonucu beyninde ödem oluşan matadorun, ameliyata alındığı aktarıldı.

METRELERCE YÜKSEĞE FIRLATTI

Seyirciler tarafından kaydedilen imgelerde, matadorun boğanın boynuz darbesi ile metrelerce havaya uçtuğu ve yere düştüğünde hareketsiz kaldığı görüldü.

HAYVANSEVERLER YANSILI

Meksikalı hayvan severlerin yansısını neden olan boğa güreşleri, bugüne kadar Coahuila, Sonora, Guerrero ve Quintana Roo eyaletlerinde yasaklandı. Meksika’da nihayet olarak 2022 Haziran’da başşehir Mexico City’de yer Meydan dünyanın en Aka arenası La Plaza Mexico’daki boğa güreşleri, hayvanlara Üzücü muamele yapıldığı gerekçesiyle federal mahkeme tarafından süresiz olarak askıya alınmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir