Hyundai’ye Good Design’dan ödül yağdı

Genel, Gezilecek Yerler Oca 31, 2023 Yorum Yok

Hyundai, Good Design’da beş farklı mükafatın sahibi oldu.

Hyundai Motor Company, geçtiğimiz Yıl tanıttığı ve geleekteki IONIQ 7 modelinin bir yansıması olan SEVEN ve Trailer Drone konseptleriyle ulaşım kategorisinde 2022 GOOD DESIGN mükafatlarını kazandı.

Hyundai ayrıyeten, Plug & Drive (PnD) Mobility, PnD L7 ve Mobile Eccentric Droid (MobED) robotlarıyla da robotik kategorisinde mükafatları topladı. bütün bu ödüllerle birlikte Yekün beş farklı alanda tepeye oturan Hyundai, 2019 yılında tanıttığı 45 ve 2020 yılındaki Prophecy konseptleriyle otomotiv sanayisine yeni bir Nefes getirmişti.

Bu şık konseptlerle birlikte tam elektrikli IONIQ markası için yeni bir sayfa açan Hyundai, artık de önümüzdeki Yıl tanıtılması planlanan Hyundai IONIQ 7’nin konsept versiyonu SEVEN ile tasarımcıların dikkatini çekti. Hyundai, klâsik bir SUV’u yenilikçi bir Ömür alanına dönüştürerek kullanıcı kıymetlerine sanayi normlarından daha Çok öncelik verdiğini gösteriyor.

Trailer Drone konsepti ise ikiz e-Bogie konfigürasyonu ile büsbütün otonom olarak çalışabilen ve neredeyse şimendifer gibisi bir sistemde yana yanlışsız devinim edebilen bir mobilite konsepti. Daha Evvel gibisi görülmemiş bir hareket kabiliyeti sağlayan bu araç, aslında geleceğin hidrojenle çalışan bir ticari aracı.

Yapay zeka (AI) ve otonom sürüş üzere gelişen teknolojiler, arabalar ve robotlar ortasındaki sonları da kaldırıyor. PnD (Plug & Drive) Mobility, günlük hayatta sınırsız özgürlük vermek için geliştirilirken tıpkı vakitte akıllı direksiyon, fren, tekerlek içi elektrikli tahrik ve süspansiyon donanımıyla da gündelik hayatı kolaylaştırıyor.

PnD L7, geleceğin çığır açıcı robotik tabanlı mobilite tahlili olarak dikkat çekiyor. devinim ve park için asgarî Meydan isteyen konsept robot, kentsel uygulamalar için daha Müsait bir kullanım imkanı sunuyor. Dizaynında efsanevi Apollo Uzay mekiğinden esinlenilen L7, insan hareketliliğinin kapsamını, sunduğu Yalın ve kullanışlı tahlillerle genişletiyor.

MobED ise direksiyon, devinim denetimi ve fren sistemlerini Biricik bir yapıda birleştiren dört tekerli bir modül. MobED’in minimalist tasarımı, eşsiz düzeneğini vurgularken birebir vakitte gövdesinin dört bir yanındaki piksel aydınlatmalarıyla sürüş tarafını belirliyor ve hangi tarafa devinim edeceğini evvelce bildirmiş oluyor.

Hyundai, bu Kıymetli tasarım ödülleriyle birlikte “İnsanlık için İlerleme” vizyonuna Müsait olarak devinim ettiğini bir Defa daha kanıtlamış oluyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir