Hennessey’den Chevrolet’ye adrenalin dokunuşu

Genel, Gezilecek Yerler Mar 06, 2023 Yorum Yok

Teksas merkezli hiper araba üreticisi ve yüksek performanslı araç geliştiricisi Hennessey, Amerika’nın önde gelen ortadan motorlu spor otomobilini güçlendirdi.

Yeni performans kitiyle donatılan Hennessey Supercharged H700 Corvette C8 Stingray, standart ortadan motorlu Stingray coupe’yi, 2023 Chevrolet Corvette Z06’yı bile aşan Sıkıntı ve tork düzeylerine taşıyor.

Sekizinci nesil Chevrolet C8 Corvette Stingray, ortaya monte edilmiş 6.2 litrelik V8 motorla Birlikte geliyor. doğal olarak stok formunda emişli, 490 HP ve 630 Nm tork sağlıyor. Performans kitiyle Bir arada Hennessey mühendislik takımı, V8’in kullanılmayan potansiyelini ortaya çıkarmak için, yüksek akışlı bir santrifüj muhteşem şarj aygıtı, havadan suya Ara soğutuculu bir hava emiş sistemi ve isteğe bağlı geliştirilmiş bir cat-back egzoz takıyor.

Güncellenmiş yüksek performanslı motor yazılımıyla tamamlanan H700, 708 HP ve 865 Nm tork bedellerine ulaşıyor. Bu da fabrika düzeyine nazaran at gücünde yüzde 44 ve torkta ise yüzde 37 artış manasına geliyor. Güç çıkışı açısından, harika şarjlı H700 Corvette C8 Stingray, Chevrolet’nin doğal emişli 5,5 litrelik LT6 düz krank V8 motoru ile 670 HP Sıkıntı ve 623 Nm tork pahaları sunan amiral gemisi C8 Z06’yı bile gölgede bırakıyor.

H700 paketiyle Birlikte bir sıra Öbür özellik de geliyor. Örneğin, fırçalanmış alüminyum, saten Siyah yahut grafit kaplamalı yeni hafif 19 inç ve 20 inç jantlar bu özelliklerin kimileri. Hennessey ayrıyeten ortadan motorlu muhteşem arabanın sportif hünerine katkıda bulunmak için yeni grafikler de tasarlamış.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir