Hem AB hem de NATO üyesi ülke, Bayraktar SİHA satın almak için sıraya girdi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 21, 2022 Yorum Yok

Baykar, ürettiği İHA ve SİHA sistemleri ile isminden Laf ettirmeye devam ediyor. Çoğunlukla alanda ortaya koyduğu muvaffakiyetler ve bunun sonucunda gelişen olaylar ile anılıyor olsa da Bayraktar, nihayet periyotta dünyadan gelen taleple gündeme geliyor.

TALEP ETTİLER

Son olaraksa NATO’nun en Aka askeri güçlerinden İtalya’nın, Bayraktar TB2 SİHA’lara talip olduğu öğrenildi. SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye nazaran; kısa mühlet Evvel İtalya, Türkiye’den insansız hava aracı talebinde bulundu. Laf konusu talebin, akıllı mühimmat atım kabiliyetine sahip silahlı insansız hava araçları (SİHA) ile ilgili olduğu öğrenildi.

HEM AB HEM NATO ÜYESİ

Türkiye, halihazırda AKINCI, AKSUNGUR, ANKA ve Bayraktar TB2 tipi SİHA’ları faal olarak üretiliyor. Kısa müddet Evvel Türkiye, birinci Defa AB ve NATO üyesi bir ülke olan Polonya’ya Bayraktar TB2 tipi SİHA’ların teslimatını gerçekleştirmişti. Satış gerçekleşirse İtalya, Türkiye’den SİHA tedarik eden bilinen ikinci AB ve NATO üyesi ülke olacak. İtalya’nın talep ettiği SİHA’nın hangisi olduğu ise şimdi açıklanmadı.

Türk imali bir Bayraktar TB2 SİHA Sistemi ise 6 hava aracı, mühimmatlar ve ilgili sistemlerle Birlikte 40-50 milyon dolar meblağında. Yine ANKA MALE SİHA Sistemi ise 3 hava aracı, mühimmatlar ve ilgili sistemlerle Bir arada 70-80 milyon dolar fiyatında olduğu biliniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir