Bartın’da orman yangını: 4 kişi gözaltına alındı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 21, 2022 Yorum Yok

Bartın‘da orman yangını: 4 şahıs gözaltına alındı

BARTIN – Bartın‘ın İnkumu tatil beldesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına arazözler ve itfaiye araçlarıyla müdahale başlatıldı. Yangına müdahale devam ederken olayla ilgilisi olduğu bedellendirilen 4 kuşkulu gözaltına alındı.

Bartın‘ın İnkumu tatil beldesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Gece saatlerinde başlayan yangının akabinde bölgeye Orman İşletme Müdürlüğüne ilişkin arazözler ile Fazla sayıda itfaiye aracı sevk edildi.

Çevre vilayetlerden de destek takımların gönderildiği bölgede yangının sarp yerde olması nedeniyle müdahale zahmetle sürdürülüyor. Yangına ormanlık alanın yanı Dizi Kıyı kıyısından da müdahale başlatıldı.

Yangının çıkış nedeni araştırılırken olayla ilgilisi olabileceğinden şüphelenilen 4 kişinin Bartın Vilayet Jandarma Komutanlığına bağlı takımlarca gözaltına alındığı öğrenildi.

Bartın Belediye Lideri Cemal Akın yangınla ilgili açıklamasında, “Gece yarısı başlayan bir yangın var. Ormanda Fazla Aka bir alanda değil ancak genişlemesi beklenen. rüzgar da var. Ormanın bütün takımları burada. Belediyemizin bütün takımları burada. Etraf vilayetlerden destek de istenildi. Yangın devam ediyor. Şu anda 3 dönümlük bir alanda olduğu Anlatım ediliyor. Müdahalesini yapıyoruz şu anda.” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir