Hakikat Cilt Bakımı İçin Altın Teklifler

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Çeşitli etken unsurların birleşiminden oluşturulan cilt bakım eserleri bazen yanıklara varan önemli sıhhat sıkıntılarına yol açabiliyor. Cilt tipi ve cilt kalitesine nazaran şahsa özel seçilmesi gereken bu eserler, bilinçsiz kullanım ya da muteber olmayan markaların tercih edilmesiyle sıhhati tehdit eden boyutlara varıyor.

PEELİNG YAPMAK İSTİYORSANIZ KESİNLİKLE UZMANA DANIŞIN

Cilt yanığına varan ileri derece problemler çoklukla peeling maksatlı kullanılan eserlerde meydana gelebilmektedir. Peeling, cildin kimyasal casuslarla denetimli bir formda soyulması sürecidir. Peelinglerin topikal formları olabileceği üzere kış aylarında dermatolog denetiminde uygulanan su bazlı çeşitleri de vardır. Birebir vakitte kozmetik marketlerde satılan krem formları da bulunmaktadır. Bu eserlerdeki konsantrasyon ölçüsü yani etken unsurların ölçüleri çok değerlidir. İçeriğinde yüksek konsantrasyonda kimyasal soyucu olan kremler yanma tepkisi yapabilmektedir. Bazen bu durumlar yalnızca yanıkla kalmayarak, ciltte pigmentasyona yani kalıcı renk değişimine ya da kalıcı yara izi oluşmasına sebep olabilmektedir. Cilt yanıkları da tedavi sonrası iz bırakabilmektedir. Uzman denetiminde gerçekleştirilen peeling uygulamaları ekseriyetle kış aylarında yapılmaktadır. Kozmetik marketlerden satın alınarak yapılan peeling süreçlerinde bu çeşit faktörler göz arkası edilmektedir. Bu uygulamaların güneşle etkileşimi yüksek olduğundan bilinçsiz kullanımı ziyanlı sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle peeling üzere hassasiyet gerektiren uygulamaların dermatolog denetiminde ya da dermatolog tavsiyesiyle kullanılması değer taşımaktadır.

PARFÜM İÇERİKLİ ESERLERE DİKKAT!

Kremlerin içerisindeki etken unsurlar tepkilere sebep olabilmektedir. Etken unsurların yanı sıra koku vermesi ve kıvamlı olması için kullanılan çeşitli yardımcı etken unsurlar de birçok ziyanlı sonuç doğurabilmektedir. Bazense etken hususlar ve yardımcı etken unsurların girdikleri kimyasal tepki cilde kalıcı ziyanlar verebilmektedir. Bu ziyanlar kolay alerjiler olabileceği üzere cilt yanığına dahi varabilmektedir.

CİLT BAKIM ESERİ ŞAHSA ÖZEL OLMALI

Hangi etken hususların hangi hedefle karışım haline getirildiği çok değerli bir faktördür. Her cilt tipine ve cilt kalitesine nazaran özel nemlendiriciler uygulanmalıdır. Lekeli ciltlerde hafif soyuculu kremler kullanılabilirken, yağlı ciltlere su bazlı, kuru ciltlere hafif yağlı kremler üzere çeşitli ayrımlar gözetilmelidir. Tıpkı vakitte bu kremlerin uygulanacağı gece, gündüz, yaş kış üzere vakit dilimleri de kıymet taşımaktadır.

TAKLİT ESER TAHRİP EDER

Emniyetli markaların taklidi eserler de yaygın olarak kullanılmaktadır. Ambalajından içeriğine kadar birebir lüks kozmetik eserlerinin taklidi olan bu tıp eserler çok sıhhatsiz şartlarda üretilmiş olabilir yahut içeriğinde ziyanlı etken hususlar bulunabilir. Kozmetik eserler tercih edilirken muteber mağazalardan satın almak kıymet taşımaktadır. Güneş kremlerinde de bu yaşanmaktadır. Üzerinde yazan koruyuculuk oranını barındırmayan taklit eserleri kullanan hastaların güneşten korunduğunu zannederken uzun mühletler güneşe maruz kalma sonucu çeşitli tepkiler yaşaması sık karşılaşılan problemlerden biridir. Güneş kremlerinin de bütün kozmetik eserler üzere emniyetli mağazalardan alınması değer taşımaktadır. Bu tıp kremlerin içine eklenen etken hususların kimyasal etkileşime uygun olması ve toksik tesir yapmaması çok kıymetlidir. Birebir vakitte bu cins eserler kanserojen unsurlar de içerebilir.

HAKİKAT CİLT BAKIMI İÇİN ALTIN TEKLİFLER

Kozmetik marketlerden satın alınarak konutta uygulanan cilt bakım eserlerinde yalnızca dermatolojik testlerden geçmiş eserler kullanılmalıdır.

Yağlı ciltlere su bazlı, kuru ciltler için de hafif yağlı eserler tercih edilmelidir. Eserlerin etken hususlarının konsantrasyonları çok kıymetli olduğundan sorunlu cilt tiplerinde kesinlikle bir dermatoloğun tavsiye ettiği eserler kullanılmalıdır.

Hassas ciltlerde inflamasyonu baskılayıcı ve konsantrasyonu düşük peelingler kullanılmalıdır.

Bilinenin bilakis esmerler de hassas cilde sahip olabilirler. Çabuk kızarma, leke üzere cildin verdiği reaksiyonlar yeterli gözlenmelidir.

Konutta uygulanan bir bakım sonrası ciltte kızarıklık, yanma, kaşınma üzere belirtiler görüldüğünde vakit kaybetmeden uzmana başvurulmalıdır.

Kıymetli marka eserlerde dahi bilinçsiz kullanım sonrası tepki meydana gelebilmektedir. Bu nedenle bu cins eserlerin uzman denetiminde uygulanması en sağlıklı sonuçları verecektir.

Kaynak: Bültenler

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir