Hafta sonuna güneşli başlayan amatör balıkçılar soluğu iskelede aldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 23, 2023 Yorum Yok

Hafta sonuna güneşli başlayan amatör balıkçılar soluğu iskelede aldı

SİNOP – Sinop’ta hafta sonuna güneşli başlayan vatandaşlar, hoş havayı iskelede istavrit avlayarak kıymetlendirdi.

Ramazan ayının nihayet günlerine yaklaşırken ilkbaharın da gelmesiyle hava ısınmaya başladı. Hafta sonuna güneşli başlayan Sinop’ta vatandaşlar gününü deniz kenarında kıymetlendirdi, Bazen çocuğuyla dolaşırken Bazen ise iskelede balık tuttu.

Afet bölgesinden Sinop’a gelen ve KYK yurdunda kalan Şahin Şeker, hoş havada vakit geçirmek için balık tutmaya geldiğini söyledi.

Tatil için Sivas’tan geldiğini söyleyen Serhat Aydın, “Seyahat için geldik 2-3 günlüğüne Baş dinlemek için. Biz balık tutmayı genel olarak seviyoruz, buraya da gelmişken değerlendirelim dedik. Bir Tane Ufak balık tuttuk, gerisi kısmet” dedi.

Sinop’ta yaşayan Uğur Kağan Kalemtaş(10), şimdi bir Tane istavrit yakaladığını, Öbür balık tutamazsa onu da denize bırakmayı düşündüğünü söyledi.

Bursa‘dan tatile gelen Rafet Erdoğan ise, “Bursa’da Fazla balık tutuyorum, bizde balık bitmiyor. Burada izmarit ile istavrit var, artık az tutuluyor lakin 15 gün sonra daha Fazla tutulur” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir